Skocz do zawartości

nawożenie solami


Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie ,to nie jest takie ,może się wydawać proste.

Jeśli masz akwarium 112L ,to za pewne będzie w nim świecić trzy świetlówki po 18 W.Myślę że jest to wystarczające oświetlenie.Teraz moja propozycja jeśli chodzi o barwę .

Podam ci te ,które ja stosuję i na prawdę jestem z nich zarombiście zadowolony.

1-Aqua glo 18000k 1x20W

2-sylvania gro lux 8500k 1x18W

3-sylvania aqua star 10000K 1x18W

4-jako czwartą dał bym jeszcze jedną z tych co już wymieniłem.

Taka by była moja kombinacja,ale są jeszcze inne świetlówki,ale różnią się tylko nazwą a barwą jest podobna.Różnica jest najwyżej w cenie.ale to sobie sam sprawdź.

A cha jeszcze jedno ,przy tak dużym oświetleniu konieczne jest podawanie jeszcze co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje świetklówki to agua glo power glo i 2 nieznane (orginalne w pokrywie )

ale słyszałem że nie opłaca sie przepłacac za markowe świetlówki tylko kupić najzwyklejsze w obi byle by miały odcień fiolet

Te dwie pierwsze co opisujesz są bardzo dobrymi świetlówkami,te których nazw nie podajesz lub nie znasz wymienił bym na któreś z tych co ci podałem.

A jeśli chodzi o barwę świetlówek, to z tego co ja wiem ,to zawsze wybieramy te które mają jak najwięcej czerwonej barwy ,a nie fioletowej.Ja z kolei słyszałem ,że kolor fioletowy i niebieski i jego pochodne wspomagają krasnorosty i inne glony.

A jeśli chodzi o kulki to tutaj:

viewtopic.php?f=53&t=19217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie glina mokra ;););) ,kup sobie w sklepie to zobaczysz jaka jest :shock: .Zresztą moje proporcje też nie są małe,ba z całości mam 3 kg w kulkach.Woda odparowuje podczas wypiekania,a przed pieczeniem całość ma konsystencję ciasta.Jeśli chodzi o ilość nawozu jest na pewno dobra,zresztą całość wykonana w/g przepisu z którego korzysta masa ludzi,a sam przepis z allegro po delikatnych zmianach.

Jeszcze chcę nadmienić do tego nawozu o którym piszesz,że wystarcza na 1 rok zawartość jednej saszetki,na 112L.

Powiem,że jest to prawdą ale gdy w akwarium masz bardzo mało roślin i jeszcze nie są one zbytnio wymagające.Jeśli masz w akwarium nie właściwe oświetlenie,to też zużycie nawozów przez roślinki jest mniejsze.Dużo rzeczy się składa na to ile zużywa się nawozów rocznie.Generalni jest tak i jest to sprawdzone ,że przy moim zbiorniku,czyli 200L i tym oświetleniu co mam teraz ,gdy bym nie podawał innych nawozów,co trzy miesiące nie dawał bym nowych kulek torfowych to zgadnij ile muszę wlać tego nawozu.OK.nie myśl już podaję,że jest to 21ml trzy razy w tygodniu.Czyli 9-10 ml dziennie.Teraz sobie sam oblicz na ile mi starczy ten nawóz????

Powiadam jest to 3,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...