Skocz do zawartości

[zestaw do 160L] pomóżcie czy się opłaca


agniesia01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten piękny czas, aby powiększyć ilość zbiorników. Planuję zakupić 160L, zwróciłam się do "znajomego sklepu z mojego regionu" o podliczenie kosztów sprzętu. W odpowiedzi na maila dostałam odpowiedź ogólną:

filtr aqael 250

akwarium z pokrywą 160l

grzałka aquael 200w

zestaw co2

za wszystko 681zł

 

W tygodniu będę jechała dowiedzieć się konkretniej o sprzęt, ale na razie potrzebuję Waszej rady.

Czy to się opłaca?

Na czym można zaoszczędzić?

Na co nie sępić?

 

Z góry Wam dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aquael unimax250 ~280zł

akawrium 160L z pokrywą~ 270zł

grzałka 200W~ 40zł

więc na zestaw Co2 wychodzi 91 zł nie wiem co to za zestaw ale może to http://www.nokaut.pl/chemia-akwarystyczna/nutrafin-natural-system-co2-zestaw-do-nawozenia-co2-sr-8cm-wys-20cm.html

myślę że dobrą cenę ci dali i nie uda ci się negocjować zbytnio możesz zmniejszyć moc grzałki do 150 ale to daje ci jakieś 3-5 zł zysku

a w przyszłości i tak musisz zainwestować w lepszy zestaw CO2 z butlą, no i jeszcze przeróbka pokrywy też trochę pieniążków do wydania =]

jeszcze podłoże bo z Twojego akwa chyba będzie trochę za mało.

akwarystyka niestety to drogi interes im dalej w nią brniesz tym więcej pieniędzy jesteś w stanie wydać żeby dążyć do ideału ;) każdy z nas to wie :]

 

aha zapomniałem jeszcze przeróbka pokrywy żeby rurki przelewowe od unimaxa pasowały tzn musisz wyciąć tylną ściankę (5cm2)w miejscu na przewody, bo inaczej nie da rady ich zamontować. Znam to z autopsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zestaw CO2 do akwarium z pokrywą 160 l gdzie w pokrywie jest 2x30W?

 

Co ma być w tym akwarium? Jaki to ma być typ zbiornika? Jakie ryby? Pod tym kątem warto pomyśleć o sprzęcie bo filtr, oświetlenie, podłoże do low techa, bw będą inne niż np do roślinniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zestaw CO2 do akwarium z pokrywą 160 l gdzie w pokrywie jest 2x30W?

 

Dobre pytanie ;) możliwe że pokrywa będzie przerabiana, ale czy jest sens wydawać 270zl na pokrywę która będzie przerabiana? :roll:

270 zł to koszt akwarium razem z pokrywą. I tak musi kupić pokrywę z tym 2x30W ponieważ gołych nie sprzedają no chyba że aluminiowe ale koszt gołej aluminiowej to przynajmniej 350zł na taki litraż wiec lepiej kupić zwykła i przerobić. A poza tym cena zestawu całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zestaw CO2 do akwarium z pokrywą 160 l gdzie w pokrywie jest 2x30W?

 

Dobre pytanie ;) możliwe że pokrywa będzie przerabiana, ale czy jest sens wydawać 270zl na pokrywę która będzie przerabiana? :roll:

270 zł to koszt akwarium razem z pokrywą. I tak musi kupić pokrywę z tym 2x30W ponieważ gołych nie sprzedają no chyba że aluminiowe ale koszt gołej aluminiowej to przynajmniej 350zł na taki litraż wiec lepiej kupić zwykła i przerobić. A poza tym cena zestawu całkiem całkiem.

Lepiej samemu zrobić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...