Skocz do zawartości

[30] moje pierwsze krewetkarium


_RastaMan_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o to moj drugi baniaczek obasda to 4 crystalki 3 hummele i 3-6 white pearl.lecz chyba white pearl bez samców bo juz dawn nie widzialem zadnego tylko 3 samice ale moze pozostala trójka tez gdzies schowana jest;)mieliscie takie przypadki ze krewetka miala male bez samca.??ponoc to mozliwe jak u gupików. troche obsada roslin zła ale na dniach zostanie wymieniona,czekam na kuriera;) filtr aquael 30-60l wewnetrzny oswietlenie :swietlówka 8W i zarówka energo 8-40W

 

Rosliny to moczarka,crypto galezatka i jakas trawka i mchy tajwan lisi ogonek java i willow moss,i subwerstage te dwie pierwsze bede przenosil do wiekszego baniaka,a na ich miejsce bedzie sitowie ponikło i mały heniek

post-2125-13685159321186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek bardzo dobrze się zapowiada,elegancko zrobione akwarium.

Tak ode mnie to schowaj termometr i zastanów się nad obsadą w krewetkach.Po wychodzą ci hybrydy.

Wszystkie się z sobą krzyżują,a jeśli chodzi o wymagania mają one różne.Jestem pewien ,sory,że crystalki ci wyginą.

Przed dobieraniem obsady w krewetkach,najpierw się o nich coś dowiedz,poczytaj.

Podaj jeszcze parametry wody......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to własnie chyba mało wiesz na ten temat bo zadne sue nie krzyzuja,nie którzy mówia ze crystal i hummel sie krzyzuja ale nikomu jeszcze taka krzyzówka nie wyszla:)krewetkarium pierwsze ale wiem juz troche o krewetkach:)a parametrów na razie nie znam tylko ph 7-7,5 i po czym wnosisz ze mi padna crystale.?? ponawiam takze swoje pytanie o doswiadczenia z white pearl:) ja słyszalem ze ze tak poiem magazynuje nasienie tak jak gupiczka no ale nie wiem ,pytam czy ktos nie mial tak u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz spojrz jeszcze raz w ta tabele:) i odpowiedz sobie sam na to co mówisz:)mi tabela nie potrzeba zeby wiedziec ze dwa gatunki odrebne jak np white pearl i crystal red sie nie moga skrzyzowac:) a na tej tabeli nie ma hummel wiec nie wiem czym sie sugerujesz:) takze chyba nie wiesz wiecej:)a co do parametrów to tez wiem jakie ale nie kazdy moze uzyskac idealnych:jestem dopiero w trakcie tego zeby parametry byly lepsze zreszta skad wiesz jakie mam parametry jak tylko ph podalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to własnie chyba mało wiesz na ten temat bo zadne sue nie krzyzuja,nie którzy mówia ze crystal i hummel sie krzyzuja ale nikomu jeszcze taka krzyzówka nie wyszla:)

Jedna jest racja każdy ma swoją. Janusz ty mówisz że wychodzi i to tylko zapewne z tego że widziałeś ten wspaniały wykres. Jeżeli nie wiesz tego z własnego doświadczenia to nie pouczaj innych bo widzę że on to wie nie z wykresu ale z doświadczeń innych :)

 

Nie możliwe jest żeby samica zapłodniła się sama :P

Jakub tu się mylisz u zwierząt występuje coś takiego jak partenogeneza np. warany z komodo, mszyce i rozwielitki. Możliwe że coś takiego też występuje u stworzeń wodnych które tak bardzo nas interesują ale na ten temat zbyt mało wiem by coś mówić :D

 

EDIT: Syn pisał to do niego w takim razie pierwsza część postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,przyznaję ,że jest to wiedza ,którą zasłyszałem od innych lepszych i gorszych hodowców.

Kiedy i ja próbowałem kiedyś mieszać w krewetkach to właśnie oni mi odradzali kombinację crystal,hummel,white pearl i blues pearl,red cherry.Twierdzili z własnego doświadczenia ,że się krzyżują.Więc o tym się napisało .Ale właśnie po to jest forum aby się uzupełniać ,a my sami douczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś własnie wydawało mi sie ze zle spojrzales albo cos,bo jeszcze na żadnym forum nie spotkałem sie z tym zeby wp krzyzowaly sie z cr:)a zaraz pochwale sie moim nowym korzonkiem który teraz przechodzi długa faze preparowania:)mam zamiar pozbyc sie lprawej str tj łupków i zrobic takie drzewko z korzenia i mchu:)tylko jeszcze troche gałązki po odcinam:)

post-2125-1368515932344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny korzeń :)

 

NO to widzisz jeśli chodzi o krewetki to na pewno wiem więcej od ciebie

Janusz to nie brzmi jak uzupełnianie i douczanie to brzmi jak samochwalstwo. Ludzie poza tym jakoś zapominają o używanie bardziej grzecznościowych form i zamiast "dowiedziałbyś" ,"poczytałbyś" to jest tylko "dowiedz", "poczytaj".Może innym to nie przeszkadza ale kłuje w oczy używanie ciągle trybu rozkazującego.Teraz zmiana z wykresu (skasowanie posta z nim) na powoływanie się na doświadczenia innych hodowców jest słaba. Sry ale nie daje temu wiary:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie możliwe jest żeby samica zapłodniła się sama :P

Jakub tu się mylisz u zwierząt występuje coś takiego jak partenogeneza np. warany z komodo, mszyce i rozwielitki. Możliwe że coś takiego też występuje u stworzeń wodnych które tak bardzo nas interesują ale na ten temat zbyt mało wiem by coś mówić :D

 

Wiem, że coś takiego w przyrodzie występuje. Ale tutaj mamy konkretny obiekt, a mianowicie krewetki White Pearl. Chyba nie powiesz, że one to potrafią :P

 

CR na 100% nie krzyżują się z WP. Czekam na fotki z korzonkiem w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz podaj jakieś konkrety, fragmenty wypowiedzi bo umieszczenie swoje dowodu pod hasłem "inni" zbyt wiele nie mówi. Tak samo ja napiszę Wam ze ampularia krzyżuje się z mieczykiem i powstaje niezła opancerzona rybka ale to wszystko słyszałem od innych hodowców do tego gorzej lub lepiej doświadczonych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę drążył tematu kiedy to już przyznaję się ,sam się pogubiłem.

Douczę się troszeczkę i może więcej poczytam,boi zauważyłem że ci od których cokolwiek się dowiedziałem ,tak na prawdę kij wiedzą o krzyżowaniu się krewetek.Jeszcze raz przepraszam.A CR odczytałem jako Red Cherry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...