Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy FZN-2


ziulko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko do posiadaczy kaskady Aquael FZN-2, a mianowicie mam taki problem że kiedy na chwilę wyłączam filtr a później włączam to cały syf z filtra wypływa mi do wody w akwarium :zamieszany: i nie wiem czy to tylko u mnie tak jest. Czy spotkał się ktoś z was z czymś takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr i u mnie jest to samo. Woda wraca do akwa ale jak wyjmuję rurki do czyszczenia i tak ma być (fizyka ;)). Nie przejmuj się taka ilość nie zaszkodzi rybkom. Jak często czyścisz filtr? Czy czyścisz rurki?

Filtr czyszczę raz na 2 tyg ale ostatnio stwierdzam że to jednak za często. Myślę że będę go czyścił może raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz ryby i ile ich masz. Wiadomo im mniej rybek tym wolniej zapycha się filtr. Możesz co tydzień przy podmianach czyścić same rurki bo tam osadza się dużo syfku. Możesz to spokojnie płukać pod wodą z kranu. Ja robię tak co tydzień i jest lepiej, nie wypływa tyle syfku co wcześniej bo rurka w środku jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli coś wypłynie z czyszczonej kaskady - to po paru chwilach ląduje w odmulaczu. ;)

Oczywiście można by się bawić w założenie czegoś na wlot filtra przed jego wyłączeniem żeby nic nie wypływało, ale więcej z tym roboty, a odmulać i tak się powinno.

 

Możesz też założyć gąbkowy prefiltr i problem częściowo zniknie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli coś wypłynie z czyszczonej kaskady - to po paru chwilach ląduje w odmulaczu. ;)

No właśnie ;)

Możesz też założyć gąbkowy prefiltr i problem częściowo zniknie. ;)

Myślałem o tym ale po co? Gąbki są duże i szpecą strasznie :P Tu nie ma tyle roboty co w kuble, wkłady wyjmuje się szybko i sprawnie ;) a ja i tak swój fzn-2 czyszczę raz na pół roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...