Skocz do zawartości

Co to za choroba?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy w identyfikacji choroby. Przeglądałem poradniki i do końca nie potrafię dobrze....

 

A więc tak: jest to danio zielony, od 1tygodnia nic nie je, często chowa się gdzieś z tylu akwarium w bezruchu przy powierzchni wody, jest bardzo chudy, wcześniej jadł i wypluwał jedzenie (teraz już nie rusza).

 

Więcej objawów nie zauważyłem... Przypuszczam że jest to choroba "bloat rozdęcie" podniosłem temperaturę o 3 stopnie (do 28) czy dobrze zrobiłem? czy mam coś jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Przed chwilą zauważyłem u niego kolejne dziwne zachowanie podczas nie ruszania: tak jakby tył ryby szedł do góry a głowa do dołu. i Co chwile porusza się żeby wyrównać pozycję do poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele możliwości: zapalenie przewodu pokarmowego, zaburzenie funkcjonowania pęcherza pławnego, pasożyty lub początki innych schorzeń. BLOAT towarzyszy charakterystyczne rozdęcie, o którym nic nie piszesz.

Jak możesz to zrób zdjęcie tej rybce i "wrzuć" tu na forum.

Uzupełnij tez wszystkie informacje dotyczące zbiornika... viewtopic.php?f=6&t=14640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika: 70 litrów

kiedy zbiornik został założony: 1,5miesiąca temu

rodzaj/model filtra: filtr wew. biologiczny

gatunki i ilość ryb: danio, skalary, razbory, molinezje (suma 15)

ilość/rodzaj roślin: roślin około 25/30

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.: grzałka

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.: pokarmy mrożone (3 rodzaje), płatki (2 firm) "rybka była już chora jak karmiłem tylko płatkami 1 firmy)

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.): nie znam

temperatura w zbiorniku: 25 podniosłem dziś do 28

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane): -

zdjęcie chorej rybki: rybka chowa się za filtrem biologicznym nie mogę zrobić jej zdjęcia, jak będzie to tylko możliwe to podeśle, rybka jest bardzo chuda w porównaniu z innymi danio, nic nie je, pływa przy powierzchni wody z tyłu w zaciemnionym miejscy za filtrem, brak jakichkolwiek innych charakterystycznych oznak. Wcześniej pływała z przodu ale omijała jedzenie a jak spróbowała to od razu wypluwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"danio, skalary, razbory, molinezje (suma 15)"

Człowieku czy Ty wiesz co ty robisz z tymi rybkami? Ty je męczysz! Nie wolno trzymać skalarów, dania, molinezji w akwa 70 litrów!

Rybka ma pewnie złe samopoczucie ! Ile masz skalarów, rozabor, danio, molinezji? Chodzi mi o to, np. skalar 3, razbora 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...