Skocz do zawartości

WSZYSTKO ZDYCHA...:(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym akwarystą.....dostałam akwarium(80 l. ) jakieś 1,5 mies temu. w spadku od sąsiadów którzy mieli je całymi latami.Były w nim tylko glonojady,sumik i pielęgnica(którą oddałam do sklepu żeby móc kupić inne rybki).Wyczyściłam akwarium,wypłukałam żwir,wszystko wyparzyłam,nalałam wystanej wody i poszłam do sklepu zoologicznego.Kupiłam welonkę,2 skalarki,bojownika i 2 molinezje,i jeszcze jakąś rybkę której nazwy nie pamiętam.Pani w sklepie jeszcze sprzedała mi Eskalarin którego dodałam kilka kropli do nowo wymienionej wody.Wszystko było ok przez jakieś 3 tyg.Niestety w zamku który jest w akwarium zdechł mi sumik który tam mieszkał cały czas,woda zrobiła się mętna,bo tak naprawdę nie wiem ile czasu on tam tkwił nieżywy w tej baszcie zamku,w przedświątecznym zamęcie po prostu nie zauważyłam kiedy się to stało bo on tam siedział ciągle.Wyciągnęłam go z akwarium a na drugi dzień rano znalazłam na dnie 2 skalary.

Wyłowiłam reszt rybek wyczysciłam,wyparzyłam akwarium,nalałam świeżą wodę,na drugi dzień poszłam dokupić rybek (2 białe skalarki,5 neonek czerwonych,2 danio,2 mieczyki,bojownika do pary,2 gupiki i 2 rybki z żółtymi główkami(nie pamiętam nazwy).

To było w sobotę,dziś jest poniedziałek i akwarium praktycznie jest puste,najpierw zdechły wszystkie neonki a później już po kolei,w 2 dni padło mi ok 20 rybek...:(Został bojownik,glonojad i 1 gupik,oraz ta kolorowa rybka co nie pamiętam nazwy.

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłam: NIGDY NIE KUPUJ KOMPLETNEJ OBSADY NARAZ!!!

Mogły pozdychać od tego sumika leżącego nie wiadomo jak długo i nie wiadomo na co umarłego. Nie zrobiłaś kwarantanny (choć mi akurat kwarantanna też niewiele pomogła)...no i z liczebnością chyba też przesadziłaś... co do innych przyczyn, niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni to za krotko!zdecydowanie za krotko.minimum tydzien a najlepiej dwa!dwa dni to moze odstac woda w butelkach do podmianki-akwa musi dojrzec zeby wpuszczone byly do niego ryby-musza sie wytworzyc potrzebne do zycia naszych podoopiecznych bakterie.jesli chcesz skrocic czas dojrzewania mozesz dodac do wody uzdatniaczy.sa rowniez dotepne na rynku srodki wspomagajace rozwoj odpowiednich bakterii. pamietam jak ja zakladalem akwa to u mnie po dwoch dniach woda byla metna mimo tego ze chodzil filtr grzalka i napowietrzanie.dopiero po okolo tygodniu woda sie wyklarowala i zrobil sie krysztal.wiec nie rozumiem jak moglas wpuscic ryby po dwoch dniach.zrestartuj caly zbiornik (wyparz zwir,akwarium wszystkie ozdoby,zmien rosliny)i daj mu dojrzec przez dwa tyogdnie.po tym czasie wez probke wody i idz do zoologicznego popors zeby ci zrobili test wody.nie powinni robic z tym problemu.gdy bedziesz miec wyniki sprzedawca powinien ci rowniez pomoc dobrac odpowiednie do Twoich parametrow wody rybki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...