Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I pamiętaj o odmulania dna, ja mam taki fajny odmulacz SERY, spisuje się doskonale, wystarczy lekko potrząsnąć i woda się zasysa. Pamiętaj jeszcze, by nie przekarmiać swoich rybek, dawać im po pare razy dziennie małymi poracjami i uzromaiconą dietą. Masz zbiorniczek? Jaki litraż?

 

Najlepiej ostałą kranówkę z antychlorem (uzdatniacz) ok. 10 kropli/ wiadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten a może powiedział byś mi jeszcze jak podmieniać wodę w akwa i co ile

Tadam:

viewtopic.php?f=43&t=6354

Wystarczy poczytać, z tej lektury dowiesz się dużo więcej ciekawych rzeczy niż tylko to jak robić podmiany. ;)

To wiedza którą musisz znać przed założeniem akwarium.

 

Co do zbrojnika - hodowałem je na piasku, bazalcie i żwirze rzecznym. Wydaje mi się że bardziej im pasował żwirek ale to czysto subiektywna opinia i nie ma żadnych przeciwwskazań by hodować zbrojniki w akwarium z piaskiem. Natomiast jeśli masz mniejsze akwarium niż 100l to powinieneś zrezygnować z hodowli "glonojadów". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CZEMU MAM ODDAĆ GLONOJADA

1. Bo zadajesz podstawowe pytania które świadczą o tym że jeszcze nie jesteś przygotowana na hodowlę ryb. Najpierw podstawowa wiedza opiece nad akwarium - później hodowla żywych zwierząt. Dużo nie trzeba wiedzieć żeby zacząć przygodę z akwarystyką, ale trochę należy poczytać przed kupnem ryb. To co jest w linku który podałem to minimum. ;)

 

2. Jeśli masz za małe akwarium na zbrojniki i nie zamierzasz go wymienić na większe to "glonojad" będzie się w nim źle czół i skarłowacieje. To tak jak ty byś musiała spędzić całe życie w pokoju 2x2 metry. "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" - czy jakoś tak ;)

 

3. Nie musisz pisać dużymi literami, jak piszesz małymi to też rozumiem co piszesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...