Skocz do zawartości

Prętnik czy Ramirez?? I opinia o mojej obsadzie.


bartolini_m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

We wtorek zalałem mój zbiornik 50l wodą. Nie jest to moje pierwsze akwarium ale poprzednie były na zasadzie kupić szkło, wpuścić ryby i mają pływać.

 

Zaplanowałem taką obsade:

 

- Parka Pielęgniczek ramirez lub Prętnika Karłowatego.

I Tu moje pytanie którą parke mi polecacie??

- Neon innesa 5-7 sztuk

Czy mogę do nich dołożyć jeszcze 5 żałobniczek albo 5 razborek?

- Na dno Kiryski Panda albo Otoski po 4 sztuki

Które wybrać na dno??

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie akwarium ma dokładne wymiary?

 

Jeśli chcesz neony to bez razborek, żałobniczek itp. to za małe akwa na dwa stada ryb tego typu ;)

 

Co do prętnik vs pielęgniczki - brałbym te drugie, bardziej mi się podobają.

Poza tym coś mi świta że prętniki trzyma się w haremach a nie parach ;)

 

Otoski nie są są rybą typowo denną [siedzącą cały czas na dnie], ale za to jedzą glony i z tego powodu kupiłbym je zamiast kirysków. Sztuk [pamiętając że są stadne i bardzo delikatne] - proponowałbym 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne wymiary: 60x28x30 (dł/szer/wys)

 

Czyli ramirezki bardziej by odpowiadały do tego zbiornika?

Niektórzy twierdzą że otoski nie jedzą glonów tylko poprostu jedzą pokarm z dna. jak to jest w końcu??

A inne pielęgniczki np. żółta??

 

Cierniooczek odpada - nie ma szans dostać w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj zarybianie. Moi pierwsi mieszkańcy to stadko (6 rybek) Danio Pręgowanego, bardzo ładne ruchliwe rybki. Zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze 2 sztuk tej ryby.

 

Sprzedawca w zoologicznym zaproponował abym do Danio dołożył stadko neonó któe będą pływać w środkowej części zbiornika i coś na dno tj: Kiryski lub Otoski, lub Zbrojnika który jak twierdzi ma urosnąć do 8 cm max.... I co Wy na to wszystko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj zarybianie. Moi pierwsi mieszkańcy to stadko (6 rybek) Danio Pręgowanego, bardzo ładne ruchliwe rybki. Zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze 2 sztuk tej ryby.

 

Sprzedawca w zoologicznym zaproponował abym do Danio dołożył stadko neonó któe będą pływać w środkowej części zbiornika i coś na dno tj: Kiryski lub Otoski, lub Zbrojnika który jak twierdzi ma urosnąć do 8 cm max.... I co Wy na to wszystko??

Wpuściłeś ryby do niedojrzałego baniaka! o 2 tygodnie za szybko!

Jak dobrze zauważyłeś danio to bardzo ruchliwe rybki i dlatego nie nadają się do twojego akwarium powinieneś je oddać

Nie słuchaj sprzedawców bo oni mało wiedzą

Zbrojnik żaden się nie nadaje! a kiryski tylko panda albo pigmeje w ilości 5 lub 6 sztuk max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj sprzedawców ! 94 % zoologicznych sprzedawców ma wiedzę wielkości główki od szpilki lub nie mają jej wcale!!!

Zbrojnik za duży.

Danio za ruchliwe/ potrzebuje większego akwa

Akwa niedojrzałe/2 tygodnie/ możliość zgonu ryb/w podłożu muszą pojawić się (niewidać ich gołym okiem) bakterie nitryfikacyjne !

A ogólnie baniaczek słaby !/ Zbyt mało roślin.

Dlaczego zmieniłeś obsadę? Miała być parka p. Ramirez ! Rozumiem, że chcesz mieć ładne akwarium, ale nie zmieniaj swojej wcześniej ustalonej obsady, tylko dlatego, że zauważyłeś danio. Chociaż jest to twoje akwa.

 

Napisz, co/ jak zmieniłeś w najbliższym czasie.

 

Pozdrawiam Brzanka12. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem wiele. Zamiast neonów zamieszkały danio, od tego parka ramirez albo harem prętnika i na dno kiryski. Co do tego że Danio zbyt ruchliwe i do większego akwarium, z tego co wyczytałem w internecie Danio wcale nie potrzebuje więcej niż 50 cm długości mojego akwarium.

 

Widziałem też propozycje obsad:

6xDanio

6xNeon Innesa

Parka Ramirez

4xKiryski Panda

 

Nie uważam żeby zbiornik był niedojrzały po dwóch tygodniach od zalania i dodawania szczepów bakterii nitryfikacyjnych i wyciśnięciu gąbki z filtra kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium tarłowe powinno mieć pojemność 10-50 litrów.

 

To nie to samo co akwarium hodowlane w którym ryby żyją na co dzień. ;)

 

Co prawda gdzieniegdzie da się spotkać opis że danio nadaje się do 54l [tak samo jak np. welon :roll: ], ale jest to niezgodne z prawdą. Te ryby są naprawdę żywiołowe, potrzebują więcej przestrzeni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę myślał o większym akwarium. Danio nie oddam bo jest im lepiej niż w sklepie zoologicznym w akwarium o wymiarach około 30 cm długości gdzie było ich około 20-30 sztuk i pływały tak już dwa tygodnie. Takie jest moje zdanie.

Cóż lepiej to nie znaczy dobrze.

Najlepiej gdyby trafiły nie do sklepu, a do akwarysty który już teraz ma większe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością tak byłoby lepiej. Ale na wakacjach zarobie troche kasy i moje 50 l zmienie na 100l i będzie im lepiej. Jest to tylko kwestia miejsca i kosztów. Narazie myśle że źle nie jest bo ryby są baaardzo żywe i to racja że czasem by się przydało jeszcze troche akwarium żeby pływały, ale wydaje mi się że bardzo źle im nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...