Jump to content

[Kosiarki] Rozmnażanie


Recommended Posts

Witam. w wielu miejscach w moim akwarium zauważyłem ikrę. Ikra rozwija się już 2 tygodnie, trochę poczytałem i doszedłem do wniosku, że to ikra kosiarki. Czy wiecie ile czasu jeszcze minie zanim się coś wykluje lub czy macie jeszcze jakieś inne wskazówki? A 4 tygodnie temu widziałem jak kosiarki ocierały się o siebie i nie miały czarnego paska z boku. W akwa mam jeszcze neonki, skalara i molinezje żaglopłetwe. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz taką możliwość,to zrób zdjęcie tej ikry i ją nam pokaż.

Wydaje mi się ,że nie jest to ikra kosiarek,bo jeszcze nikomu nie udało się tej rybci rozmnożyć w warunkach domowych.Po za tym 2 tygodnie to długo jak na rozwój ikry .Czy masz kiryski?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie trudno jest rozmnożyć kosiarki w niewoli ale wszystko jest możliwe dość długo ta ikra się rozwija zauważyłeś jakieś zmiany np. ikra zrobiła się biała ? Jeśli tak to pewni pleśnieje i nic z niej nie będzie

Link to comment
Share on other sites

Napisałem co mam w akwa.

 

Ikra na początku była mała koloru oleju do smażenia, potem duża i biała, a teraz ma dwa kolory, jasno i ciemno brązowy. Wcześniej miałem wyrzucić roślinkę na, której się znajduje i trzymałem w dość zimnej wodzie i ładnie się rozwijała, a teraz tak trochu wolniej, lub wcale.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...