Skocz do zawartości

Co to za glon i jak sie go pozbyć?


krenty82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytania: co to za glon i jak się go mogę pozbyć. C co sprzyja jego rozwojowi? Stosuję nawóz tetry planetamin i CO2 z bimbrowni z tym ze CO2 leci od 3 dni a glon już był wcześniej. Oświetlenie 14W akwa rynker DL. Akwarium miało kontakt z światłem dziennym, ale teraz już wyeliminowałem ten fakt!

tak to wygda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh kosiarki kosiarki... :zamieszany:

Nikt nawet nie spytał się o litraż akwarium.

Kosiarki nie nadają się do tego akwarium i tylko męczyłyby się w tej wielkości zbiorniku [52l].

 

PS: Do autora - twoje posty będą wyglądać czytelniej gdy ograniczysz "!!!!!!" i "????????" do pojedynczych znaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozowanie CO2 i odpowiednia ilość światła (10-12h/dobę) sprzyja wzrostowi roślin a co za tym idzie hamuje wzrost glonów.

 

Podmieniaj 30% wody raz na tydzień (w ten sposób zmniejszysz poziom amoniaku i azotynów) i jeśli to możliwe usuń roślinki i ozdoby akwarium które są porośnięte bardzo mocno i kup nowe wolne od glonów. jeżeli podajesz żelazo to na_razie ogranicz jego dozowanie, gdyż nadmiar żelaza sprzyja glonom.

 

Nie wystawiaj aqua na promienie słoneczne. Jak masz możliwość umieszczenia w filtrze wkładu biologicznego to zrób to.

 

Co do kosiarek to ja bym wpuścił dwie młode żeby zrobiły swoje a jak by podrosły to oddałbym je jakiemuś zaprzyjaźnionemu akwaryście.

 

 

 

- wlewanie anty-glonów (chemikaliów) jest ostateczną bronią w walce z glonami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...