Jump to content

[240] Oświetlenie


Recommended Posts

pytanie czy ta energooszczędna żarówka to nie dotyka tafli wody??? powinna być poziomo nie pionowo. chyba nie chciałbyś ugotować rybek???. pytanie bo jestem elektrykiem wiec mnie to troszkę poruszyło to troszkę wbrew BHP :) jak możesz zmodyfikuj mocowanie na poziomo i lepszy efekt oświetlenia uzyskasz.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, wymień te co masz i wkręć do żyrandola zaoszczędzisz na rachunku ;) a za ok 15 zł kupisz w castoramie (lub innym takim sklepie, ale w OBI chyba nie ma bo kiedyś się pytałem i mowili że tylko prowadzą z ciepłą barwą światła, ale możesz spróbować :) ) kompakta z zimną barwą światła, one mają ok 6400 K i to nie są lumeny jak poprzednik napisał ;) To są żarówki firmy massive daylight chyba 15 watowe. Są naprawdę dobre. mam jedną w kotniku 25 litrowym i się sprawdzają na 100 %. bo po co przepłacać za kompakt w akwarystycznym, gdzie ceny zaczynają się od 40 zł :P

Link to comment
Share on other sites

...one mają ok 6400 K i to nie są lumeny jak poprzednik napisał...

Ja po prostu wybiegłem do przodu, bo temperatura barwowa bardzo przekłada się na ilość lumenów. Między 2700K (ok 550lm) a 6400/6500K (np 1350lm) - Masz ponad dwa razy więcej światełka :D No i widmo bardziej przyswajalne przez roślinki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...