Jump to content

zmiana obsady w 112l

ola821027
 Share

Recommended Posts

Gupiki zostaw sobie do tego 30l o którym pisałaś wcześniej.

Pomyśl nad wyborem kiryski lub otoski (i nie licz na to że jeżeli będziesz miała problem z glonami otoski i zbrojnik to załatwią) Otoski są bardzo wrażliwymi rybkami i ciężko się aklimatyzują często bywa tak, że po wpuszczeniu do zbiornika kilka rybek pada niekoniecznie razem częściej po jednej co jakiś czas ale jednak. (kiryski wcale nie muszą być łatwiejsze w hodowli)

Jak masz dużo zakamarków i trochę piasku lub drobny żwirek ja bym dał Cierniooczki (4szt.) naprawdę wdzięczna rybka i uważam, że lepiej sie przystosowuje niż otoski i kiryski.

1+2 pielegniczka kakadu - ok, ale mogą odganiać inne ryby w czasie tarła

4x gupik - możesz dokupić jeszcze z 4, jeśli nie będziesz przerzucała młodych do kotnika to narybkiem zainteresują się Platki

3x platka - dokup 5 szt.,

15x neon Innesa - zrezygnuj, 2 większe stadka wystarczą

5x otosek - dokupić 1 szt.

8x kirysek - jakie?

1 zbrojnik niebieski - ok

Zdecyduj się na dwa stada tak jak już wcześniej napisałam, według uznania dobierz rybki. Ja np. nie przepadam za Neonami i dlatego je wykluczyłam. Co do Kirysków to możesz mieć np. 6 Albinosów, Pstrych lub 8 Panda. Ważne żeby były tego samego gatunku, w takim zróżnicowanym stadzie będą się źle czuły.