Jump to content

Kirysek Panda

piterryc22
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Ja pand nie miałem ale kiedyś miałem spiżowe a teraz mam pstre. Wygląda to mniej więcej w ten sposób że pstre stosunkowo dużo czasu spędzają nic nie robiąc pod korzeniem i wychodzą do karmienia a spiżowe były non stop w ruchu i czyściły dno.

Ja mam kiryski spiżowe i pozostałości pokarmów "zmiatają" jak szalone, rosną jak na drożdżach a co do innych gatunków to powiem, że każdy kirysek "sprząta" tak samo i każdy jest dobry w spisie ekipy sprzątającej ;) Bardzo lubie te rybki i przypominam, że są stadne, a trzymane pojedynczo są bardziej podatne na stres.

Życzę powodzenia i samych sukcesów w hodowli.

• 8 months later...

Mam pytanie...

Wczoraj oddałem kiryski pstre, bo mam aqua 63l i było im już ciasno.

Oczywiście już dziś zauważam ich brak, bowiem pokarm, którego nie zjadły neony opadł na dno i spoczywa tam sam sobie do teraz. Wcześniej kiryski wszystko sprzątały, a dziś otoski nie są w stanie tego zrobić. W związku z tym mam pytanie, czy kiryski panda nadają się do baniaka 63l? Czy nie urosną za duże? No chyba, że są inne rybki, które czyszczą dno tak samo dobrze jak kiryski?

Mam cztery otoski, ale one zajadają raczej glony i inne takie, a płatki sobie leżą.

Przy kiryskach było czysto. Najpierw myślałem, że to zasługa filtra, ale to gang wąsaczy robił takie porządki.

Boję się że i pandy urosną mi na tyle sporo, że znów 63l okaże się za małe. A może pigmejki?