Jump to content

Pytanie


unik21
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanko małe ;) A więc tak. Mam małe rybki i trzymałam je do tej pory w kotniku w akwa ogólnym ale rybki rosną i trochę ciasno było im tam więc przełożyłam je do takiego małego akwarium i na moje oko mają tam lepiej tyle że to akwarium było klejone jakieś 5 lat temu silikonem i mieszkał sobie tam żółw. Wiem że silikon jest szkodliwy dla rybek ale akwarium jakiś czas stało na strychu i może te substancje trujące jakoś się wywietrzyły... Nie chcę żeby rybcie zdechły więc czekam na odpowiedź. Ogólnie o to mi chodzi czy mogę tam trzymać rybki??????

Link to comment
Share on other sites

Malutkie molinezje i malutkie gupiki. Jak je wpuszczę to mi te duże zjedzą. A wolę je odchować w jakimś kojcu bo później mam je sprzedać i nie chce żeby zginęły śmiercią tragiczną przez zjedzenie

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno co ma 30l trochę duże ale bezpieczniejsze ;) Najwyżej nie będę dolewać wody do samej góry. Grzałkę mam tylko nie wiem czy takim małym rybkom potrzebny jest filtr bo jak potrzebny to też kupię???

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście grzałka i filtr jak najbardziej potrzebne! Tylko rozumiem, że to akwarium z maluchami jeszcze nie dojrzało...?! Nie dobrze... Wpuść te maluchy z powrotem do kotnika do ogólnego, lepiej mniej miejsca ale w dobrej wodzie, niż większe akwarium z niedojrzałą wodą.

Przygotuj odpowiedni baniak dla maluchów: woda z ogólnego, możesz trochę podłoża dać z ogólnego (bakterie pożyteczne tam są) reszta podłoża może być nowa, żywe rośliny, filtr, grzałka i przez dwa tygodnie dojrzewanie. Potem maluchy przełóż.

Z narybkiem, jak z niemowlęciem - szczególny rodzaj pielęgnacji ;)

Link to comment
Share on other sites

No nie miało kiedy dojrzeć bo dziś je dopiero zamontowałam. No nic to zaraz mnie będzie czekała robota :) tyle ze trzymałam te rybki oddzielnie, w dwóch kotnikach bo moje molly to jakieś 3tyg starsze są i są o wiele większe od gupiczków i mam nadzieję że mi ich nie pozjadają o ile to w ogóle możliwe??

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...