Skocz do zawartości

Pytanie


unik21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko małe ;) A więc tak. Mam małe rybki i trzymałam je do tej pory w kotniku w akwa ogólnym ale rybki rosną i trochę ciasno było im tam więc przełożyłam je do takiego małego akwarium i na moje oko mają tam lepiej tyle że to akwarium było klejone jakieś 5 lat temu silikonem i mieszkał sobie tam żółw. Wiem że silikon jest szkodliwy dla rybek ale akwarium jakiś czas stało na strychu i może te substancje trujące jakoś się wywietrzyły... Nie chcę żeby rybcie zdechły więc czekam na odpowiedź. Ogólnie o to mi chodzi czy mogę tam trzymać rybki??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście grzałka i filtr jak najbardziej potrzebne! Tylko rozumiem, że to akwarium z maluchami jeszcze nie dojrzało...?! Nie dobrze... Wpuść te maluchy z powrotem do kotnika do ogólnego, lepiej mniej miejsca ale w dobrej wodzie, niż większe akwarium z niedojrzałą wodą.

Przygotuj odpowiedni baniak dla maluchów: woda z ogólnego, możesz trochę podłoża dać z ogólnego (bakterie pożyteczne tam są) reszta podłoża może być nowa, żywe rośliny, filtr, grzałka i przez dwa tygodnie dojrzewanie. Potem maluchy przełóż.

Z narybkiem, jak z niemowlęciem - szczególny rodzaj pielęgnacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie miało kiedy dojrzeć bo dziś je dopiero zamontowałam. No nic to zaraz mnie będzie czekała robota :) tyle ze trzymałam te rybki oddzielnie, w dwóch kotnikach bo moje molly to jakieś 3tyg starsze są i są o wiele większe od gupiczków i mam nadzieję że mi ich nie pozjadają o ile to w ogóle możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...