Jump to content

jak często podmiana wody


Recommended Posts

Cześć wszystkim mam takie pytanko ile czasu potrzeba samicy mieczyka od zapłodnienia do wykotu i jeszcze jedno dwa tygodnie temu założyłem akwarium 112l dziś wpuściłem skalara bojownika i glonojada a moje pytanie dotyczy wody co ile robimy podmianę wody ile jej wymieniamy i ile musi stać żeby można było ja wlać do akwarium jako pod miane dziękuje za wskazówki

Link to comment
Share on other sites

U mieczyków Hellera "ciąża" trwa zwykle około miesiąca. Zwykle bo czas ten zależy od różnych rzeczy np. temperatury wody, karmienia itd, więc nie można sobie raczej wyliczyć ze stu procentową pewnością dnia kiedy samica urodzi. Można co najwyżej poznać przybliżony termin. ;)

 

Podmiany najlepiej robić co tydzień. Podmieniamy ok 1/4 wody. Woda do podmian musi koniecznie być odstana 24-48h [nie dłużej]. Naczynia/pojemniki które używamy do tego celu muszą być koniecznie otwarte. Najlepiej użyć wiader, lub np. 5 litrowych butelek po mineralnej z biedronki ;)

 

No i na skalara masz za małe akwarium, poza tym tych ryb nie trzyma się pojedynczo.

Link to comment
Share on other sites

W swoim czasie ,gdy trzymałem te przepiękne rybcie :P ,mowa oczywiście o mieczykach zwykle liczyłem im zawsze 30 dni i uwierz,że jak z kalendarzem w ręku,nigdy nie było inaczej.Kiedy zbliżał się owy 30 dzień zawsze wcześniej tak 3-5 dni przekładałem samiczkę już do kotnika.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...