Jump to content

Ostrzeżenie - Nie dla malowanych ozdób


artlon
 Share

Recommended Posts

Chciałbym przestrzec wszystkich rozpoczynających przygodę z akwarystyką. W sklepach pełno jest ozdób - zamków, samolotów i misiów oraz innych. Jako fan lotnictwa zdecydowałem się na wrak samolotu. Nie dosyć, że kosztował 50 złotych to na dodatek wyglądał w baniaku okropnie. Po kilku dniach kiedy zainteresowały się nim glonojady zaczęła schodzić z niego farba!!!!

 

Po 2 tygodniach wylądował w śmietniku. Teraz wiem, że o wiele lepiej wygląda w baniaku korzeń niż to byle co! Inne słowo ciśnie mi się na usta ale nie wypada.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wyczuwam sarkazm:)

Chodzi mi o to, że często pierwszymi doradcami są sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Jednocześnie są to najgorsi doradcy na jakich w całej historii naszej przygody z akwarystyką trafimy.

 

W ciągu 2 godzin przeglądania tego forum dowiedziałem się więcej niż przez ostatnie 5 miesięcy odwiedzając różne sklepy.

Wiem, że popełnię jeszcze sporo błędów, ale dzięki osobom takim jak Ty, które dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, popełnię ich o połowę mniej.

Link to comment
Share on other sites

Po to jest to forum, żeby sobie pomagać. Każdy przecież kiedyś raczkował w temacie akwarystyki. Prosimy nowego użytkownika o pochwalenie się swoim baniaczkiem w galerii :)

 

Jeżeli ma być żywa dyskusja to proponuje przeniesienie tematu do działu "Rozmowy o wszystkim i o niczym" aby uniknąć wiadomo czego ;) (nabijania postów , jakby ktoś nie wiedział) :P

Link to comment
Share on other sites

Powiem tyle nie słuchaj sprzedawców dla nich liczy się zbyt i zarobek wiec wcisną ci wszystko co zapragniesz zapytasz się o sztuczne rośliny uzyskasz odpowiedz ,,tak jasne jak najbardziej,, a to jest szit i tyle lepiej poczytaj fora ,jeżeli coś nie wiesz pisz a postaramy się pomóc

 

PS.Na 10 sprzedawców jeden coś się zna

Link to comment
Share on other sites

Ale są dostępne imitacje korzeni lub kamieni, więc w akwarium praktycznie nie widać rożnicy. Jednak mam podobne doświadczenie jak autor tematu, jak zaczynałem przygode z akwarystyką kupiłem imitację skałki i badziew po 2 miesiącach wywaliłem a wcale nie był tani, szkoda, że sprzedawcy sami nie eliminują ze sklepów produktów producentów którzy maja gdzieś jakość tylko szybki zarobek tanim kosztem :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...