Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Glonojad ikra

glonojad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 AliX219

AliX219

Przechodzień

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 17:55

Witam mam akwarium już od jednego roku .Pływają w nim trzy neonki jeden samiec pawiego oczka platek i krewetki (mam zamiar dokupić kilka rybek) no i oczywiście pięć glonojadów z czego dwa to młode i trzy dorosłe.

Chciałem rozmnożyć je dokupując grotę obniżając temp wody i dolewając wody destylowanej. na efekty nie musiałem długo czekać do dwóch dniach zobaczyłem koło groty ikrę ale samiec nie zainteresował się nią i krewetki ją zjadły to było jakieś 2 mies temu.wczoraj zobaczyłem że samiec siedzi w grocie i w środku była ikra 

to było wieczorem ale samiec tą ikrę wyrzucił na pożarcie przez krewetki. następnego dnia inna ikra leżała na dnie dlatego złapałem ją i wrzuciłem do matecznika a sam matecznik dałem koło filtra i mam pytanie czy coś z niej będzie czy jednak nie?

#2 OlkaD94

OlkaD94

Podglądacz

• Zbanowany
  • 7 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:50

Nie sądzę. Trudno jest się dogadać glonojadom z tego co wiem. Ja kupiłem specjalnie domek, żeby w spokoju mogły się rozmnażać, ale samiec wolał zostawić ją, albo roznieść po całym akwarium niż zapłodnić. Myślicie, że to wina samca, czy tak trudno je mnożyć?

#3 Łza

Łza

Dyskutant

• Użytkownik
  • 181 postów
  • Lokalizacjaokolice Krakowa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 15:59

U mnie zbrojniki się rozmnażały same z siebie, w żaden sposób nie były stymulowane. Wybrały sobie same łupinę kokosa, która wrzucona była do akwarium jako dekoracja. 

#4 OlkaD94

OlkaD94

Podglądacz

• Zbanowany
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2017 - 14:31

Zastanawiam się czy jak już uda mi się rozmnożyć glonojady to czy przyda mi się kotnik. Myślicie, że [...] będzie odpowiedni, czy polecicie mi coś innego? Dzięki za rady :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: glonojad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!