Skocz do zawartości

zakładam krewetkarium 45l


Xinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Planuje załozyc baniak 45l (50x30x30) dla krewetek głównie moze jakies rybki tez tam zamieszkaja(rozbora bojownik czy cos takiego)

poszukuje inspiracji jak je ułozyć

ogólnie widzi misie korzen obrosniety mchem i dno obronsiete trawa (heniek jak to nazywanie jest chyba drobno lisciasty i jakos srednio mi sie widzi), raczej mysle o trawie.

 patrzalem w galerie ale nie dopatrzalem sie osobnego działu krewetek wiec jesli jednak gdzies to jest a tego nie znalazłem prosze o link.

albo jesli wy macie fotki swoich krewetkarium rposze o link, moze twoje akwarium bedzie dla mnie inspiracją

 

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Albo krewetki albo rybki.

2. Jakie są parametry wody?

3. Co prawda galeria nie jest podzielona na kategorie ale wystarczy przerzucić kilka stron.

4. Bardzo zwarty trawnik odradzam - ani filtr ani krewetki się do resztek nie dogrzebią, wężykiem się nie odciągnie i zacznie paskudzić wodę.

 

 

Uwaga moderatorska - pisz poprawnie - używaj polskich znaków i interpunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) Widziałem filmiki na YT jak ludzie trzymali neonki rozbory bojownika z krewetkami i nie wyglądały to na filmiki laików co założyli pierwsze akwarium. Dlaczego według ciebie krewetek nie polecasz do trzymania z innymi rybami?

 

ad 2) Planuję założyć baniak, więc wody jeszcze niema. Chcę sobie wszystko zaplanować, a potem dopiero wszystko składać jak należy.

 

ad 3) Przeglądam YT i patrzę co inni mają, ale jeśli macie swoje fotki to dajcie pooglądać :)

 

ad 4) W sumie racja... :( Ciekawe jak inni sobie z tym radzą. Akwarium obrośnięte heńkiem albo trawą super wyglądają, inni mchem zakryli dno.

          Trawnik na dnie bardzo mi się podoba ale racja jak ma mi się syf zrobić to będę musiał zmienić koncepcję :(

          Może ktoś ma trawnik gęsty i jakoś sobie z tym radzi? Jakieś porady?

 

 

Pisownia. /Miniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ludzie trzymali neonki rozbory bojownika z krewetkami i nie wyglądały to na filmiki laików
Krewetki potrzebują niższych temperatur niż bojowniki, razbory(nie 'rozbory'), czy neony simulans. Na Innesy, które lubią chłodniejszą wodę, 50cm to za krótkie akwarium - rozlezą się po kątach i tyle z nich będzie pociechy. Każda mała ryba drapieżna będzie się pożywiać wylęgiem krewetek.

 

 

 

planuje założyć baniak wiec wody jeszcze niema. chce sobie wszystko zaplanować a potem dopiero wszystko składać jak należny.
Neocaridiny - woda średnio twarda, pH neutralne lub lekko zasadowe. Caridiny - woda miękka, kwaśna, najlepiej RO + podłoże aktywne.

 

 

 

przeglądam YT i patrze co inni maja ale jeśli macie swoje fotki to dajcie pooglądać
Oglądaj wystroje do woli, nie sugeruj się doborem obsady. Sporo obsad na YT pozostawia wiele do życzenia pod względem dbałości o warunki życiowe zwierząt.

 

Jak chcesz trawnik, to przygotuj się na mocno oświetlone akwarium i dozowanie CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc wyszło na to że wodę mam: ph 7,6. GH 9, KH 4.

Co za tym idzie mogę mieć NEOCARDINY - niestety nazwa mi niewiele mówi wiec przeglądam neta i które to są krewecie.

Z tego co doczytałem do nich zaliczają się: Sakura, Blue velvet, i Red cherry?

ładne są i ładne odmiany sakur. 

temat pewnie często wałkowany... krzyżują się? jeśli tak to które z którymi?

 

jutro zobaczę które z roślinek które mi się podobały będą pasowały do tej wody i dopiszę dalej

 

EDIT:

posiada ktoś takie cudo?

https://drive.google.com/open?id=0BwKgDHS0hnTWRjdrZlFCWTJjS0E

link podałem bo coś wkleić tego zdjęcia się nieda...

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.  /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...