Skocz do zawartości

Rybki denne do 60l. akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już zgraną obsadę w swoim 60l akwa (1 bojownik, 8 razbora klinowa, 8 neon innesa) ale myślałam o dodaniu jeszcze jakichś rybek na dno. I tu mam problem bo jak dam jakieś mniejsze, np. kiryski czy otoski to musi ich być conajmniej 5-6 szt. i wydaje mi się, że będę miała przerybienie. Z kolei te które mozna trzymać pojedyńczo osiągają po kilkanaście cm. i są za duże do mojego baniaczka. co o tym sądzicie? są jakieś gatunki żebym mogła je dołączyć do obsady czy sobie to podarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 kiryski i naprawde sie dobrze czuja, to sa same teorie praktyka jest inna. Daj z 2 kiryski i będzie dobrze:)

to jest ryba stadna i napewno było by im lepiej w kilka...

 

 

Mam już zgraną obsadę w swoim 60l akwa (1 bojownik, 8 razbora klinowa, 8 neon innesa) ale myślałam o dodaniu jeszcze jakichś rybek na dno. I tu mam problem bo jak dam jakieś mniejsze, np. kiryski czy otoski to musi ich być conajmniej 5-6 szt. i wydaje mi się, że będę miała przerybienie. Z kolei te które mozna trzymać pojedyńczo osiągają po kilkanaście cm. i są za duże do mojego baniaczka. co o tym sądzicie? są jakieś gatunki żebym mogła je dołączyć do obsady czy sobie to podarować?

odaj albo razbory albo neonki i dokup do ktorys z nich jeszcze 4 sztuki i kup 2 samice bojownika i 5 kiryskow.... albo chociaz 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 60l jedna ławica to maks... oddaj jeden gatunek i dokup do drugiego. Które oddać/które dokupić pozostawiam Tobie. Do tego 5 kirysków i będzie git. Nie martw się o przerybienie, bo kiryski są denne i nie będą wchodzić w paradę reszcie ryb, a dna dla 5 wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie... ale mam dylemat... Bojuś to mój pupilek, razbory to moje ukochane rybki, neonki są śliczne ale zauważyłam że jakoś tak każdy pływa osobno, nie w ławicy więc może tak jak pisał hipcio 2 ławice to za dużo, ale już się tak do nich przywiązałam że nie mam ochoty ich oddawać, tym bardziej, że ani cierniooczki, ani kosiarki, ani otoski, ani kiryski w moich oczach nie dorównują urodą neonkom.

 

EDIT: Ok. w końcu zdecydowałam się na zakup kirysków, na razie 3 sztuki, jak oddam neonki to dokupię jeszcze 2 kiryski i 2 razbory. Dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...