Skocz do zawartości

Problem z rybkami


Quoka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni u moich rybek pojawiła się ospa, białe plamki na płetwach oraz brzuszku. U mnie w pokoju jest zawsze dobra temp. dla ryb między 26/27 stopni. Nie stać mnie niestety na grzałkę, co może mi pomóc w wyleczeniu ich. Co mam zrobić z rybkami? Przenieść je do osobnych, czy może zostawić w akwarium. Pomóżcie proszę.

 

1. 112 L
2. Dojrzewał 3 tygodnie bez ryb.

3. Claro 1000 jest włączony cały czas.
4. 2 Samice gupika, bojownik który zdechł, 4 danio oraz 4 kiryski spiżowe, Glonojad złoty
5. Brak roślin
6. Napowietrzanie, Deszczownica
7. Standardowy pokarm płatkowany dla gupików
8. w Normie
9. Temperatura zbiornika, aktualnie 27, wahania między 25-27°C.
10. Odmulam co tydzień dla pewności i podmianę wody robię 30% co tydzień, filtra jeszcze nie musiałem czyścić iż to młode akwarium
11. Objawy od 18 listopada, Ospa rybia: białe kuleczki na ciele, jak na_razie 2 ryby zarażone na pewno.

/Edit
Czy jest szansa, jeśli 2 rybki zachorowały to reszta także będzie chora? Jeśli dziś wyłowiłem chore?
 

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Pomóż nam proszę, sobie pomóc ;) . Opisz problem tak, jak powinno sie to zrobic wg wzoru http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być chora, ale nie musi. Ja mając ospe w akwa obyłem się bez strat w rybach, chorowała mniej więcej tylko połowa ryb a żadnej chorej nie odławiałem. Poczytaj trochę o ospie, obsadę masz ,,taką sobie''. Spróbuj leczyć ,,costaforte'' firmy SERA, mi udało się tym wyleczyć rybska, ale miałem podniesioną temperaturę, więc nie wiem czy u Ciebie zadziała równie skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że ryby są teraz chore to skutek Twojego postępowania wiec jeśli tego nie skorygujesz to tak, będą chorować. Uwielbiam jak ktoś pisze: parametry "w normie", a nie ma pojęcia jakie są :) Tak na prawdę nie wiadomo co Ci doradzić bo skoro nie stać Cię na grzałkę, domyślam się,że też na testy wody, filtr też w zasadzie do wymiany to nie wiem czy stać Cię na leki dla ryb. W akwarium nie ma roślin, zupa rybna, domyślam się,że wizualnie też to jakoś nie wygląda. Przemyśl sprawę, może lepiej by było poszukać sobie innego hobby. Wbrew pozorom to nie jest tania przyjemność,brakuje Ci podstawowych rzeczy, a półśrodkami niczego nie zdziałasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest mi nie potrzebna z tego powodu że zimą temperatura wynosi między 25 a 27 stopnie, zaś latem nawet do 30. Jest czasami wręcz za gorąco. Test na akwarium robiłem w tym i w poprzednim akwarium i wszystko było w porządku. Woda była idealna, zresztą woda w Bydgoszczy jest najlepsza jak i dla ludzi tak i dla ryb - Bardzo czysta. A w sprawie tego, iż mam szukać innego Hobby to tylko i wyłącznie moja sprawa, ja proszę o pomoc a nie o ocenę tego co robię. Filtr także jest bardzo dobry działa mi dość długo i nie widzę żadnego problemu z nim. Tak samo wygląda to zaskakująco pięknie lecz o gustach się nie dyskutuję.

Edytowane przez Quoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Woda była idealna
Co to znaczy idealna. Jaką wartość miało ph, gh, kh, no2 i no3?

 

zresztą woda w Bydgoszczy jest najlepsza jak i dla ludzi tak i dla ryb - Bardzo czysta
To że woda jest bardzo czysta nie znaczy że jest dobra dla ryb. Bez testów nikt ci nie udzieli konkretnych rad.

 

Filtr także jest bardzo dobry działa mi dość długo i nie widzę żadnego problemu z nim
A jaki masz ten filtr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest mi nie potrzebna z tego powodu że zimą temperatura wynosi między 25 a 27 stopnie, zaś latem nawet do 30. Jest czasami wręcz za gorąco. Test na akwarium robiłem w tym i w poprzednim akwarium i wszystko było w porządku. Woda była idealna, zresztą woda w Bydgoszczy jest najlepsza jak i dla ludzi tak i dla ryb - Bardzo czysta. A w sprawie tego, iż mam szukać innego Hobby to tylko i wyłącznie moja sprawa, ja proszę o pomoc a nie o ocenę tego co robię. Filtr także jest bardzo dobry działa mi dość długo i nie widzę żadnego problemu z nim. Tak samo wygląda to zaskakująco pięknie lecz o gustach się nie dyskutuję.

 

Jeśli coś co robisz robisz źle to pomoc polega właśnie na ocenie tego, podpowiedzeniu co jest źle, a Ty powinieneś to skorygować, a nie upierać się, że wszystko jest ok. Jakby było ok to by Ci ryby nie chorowały, wcześniej pisałeś o bojowniku z posklejanymi płetwami - też było ok? Skoro robiłeś testy, wiesz, że woda jakaś super to jaki problem teraz podać parametry? Tak jak pisał ibrachim wyżej, bez tego nikt Ci nie pomoże. Niestety żeby komuś pomóc to ten ktoś musi tą pomoc, a także krytykę przyjmować, Ty jak widać odbierasz to jako atak więc ja nie mam więcej nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na temat ospy, cykl rozwojowy orzęska, metody leczenia ryb:

http://forum.superakwarium.pl/topic/9497-rybia-ospa-kompendium-wiedzy/

 

Lecz całą obsadę, także ryby u których nie widzisz kropek.

Podaj wyniki testów, poszczególne gatunki ryb mają swoje wymagania odnośnie parametrów wody.

Nie ma czegoś takiego jak woda idealna dla wszystkich. Bojownik nie padł z resztą bez powodu.

 

Zieleń malachitowa (CMF, Ichtio) kosztuje grosze, ewentualnie sól niejodowana też.

Grzałkę z termostatem kupisz za kilkanaście złotych a warto ją mieć.

 

 

_______________________

I mała uwaga na koniec.

 

V_i, przeczytaj obie swoje wypowiedzi, co one wniosły? Zachęcasz do rezygnacji z akwarystyki a nie piszesz co zrobić dla ryb, jak leczyć.

O uzupełnieniu informacji wspomniano przed Twoim pierwszym postem, nawet na czerwono. Później Ibrachim napisał konkretnie czego brakuje.

Narzekałaś (i słusznie) na to jak powszechna na forum jest krytyka bez porad, a teraz sama piszesz w ten sposób.

Krytyka, nawet ostra, jest ok jeśli towarzyszy jej jakaś pomoc, konkretne informacje. Tutaj tego nie było.

Każdy od czegoś zaczynał i sama o tym dobrze wiesz...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...