Skocz do zawartości

Mikrogeophagus ramirezi jaki zbiornik ?


Bartt85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym założyć nowe akwarium dla pielęgniczek ramireza. Mam prośbę do osób doświadczonych w hodowli tych ryb o informacje w jakim litrażu ryby będą czuły się dobrze, powiedzmy 10 sztuk. Kolejne pytanie to czy stworzyć dla nich akwarium jednogatunkowe, czy ewentualnie coś jeszcze można z nimi trzymać jako dodatek, gdyż głównymi rybami będą ramirezki. Jakie odmiany najlepiej się prezentują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rybki u których przejawia się terytorializm, więc jak znajdzie się jakiś samiec alfa to pogoni ci reszte samczyków i będą pływać sobie takie wystraszone, niewybarwione. A chyba nie o to Ci chodzi. Na filmiku widać ładnie wszystkie wyglądają, ale to młode sztuki dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szacunkiem do osób, które mają takie zbiorniki wolałbym tego uniknąć, gdyż jeżeli mam już stawiać nowe akwarium chciałbym żeby było ono większe. W grę wchodzi coś w stylu takiego zbiornika : 80x42x65 lub 100x42x65 : 
 

fceh.jpg
 

Akwarium będzie stało koło mojej 700setki, z tej samej firmy i będzie miało taką samą wysokość. Tylko teraz kwestia tych ramizerów, bo nie wiem czy jest sens stawiać taki baniak dla jednej pary, ale nie ukrywam, że przez te rybki zaświtał mi taki plan.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to jak masz miejsce to jak najbardziej, myślałam że ogranicza Cię litraż dlatego dałam propozycję obsady do takiego ;) Słuchaj a może prócz ramirezów będziesz mógł dać inne jeszcze parki pielęgnic np: boliwijskie, borelli, kakadu, agasiza, hongsloi.Napisz do Pleya on Ci na pewno zaproponuje coś bardzo ciekawego.

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aaa no to jak masz miejsce to jak najbardziej, myślałam że ogranicza Cię litraż dlatego dałam propozycję obsady do takiego ;) Słuchaj a może prócz ramirezów będziesz mógł dać inne jeszcze parki pielęgnic np: boliwijskie, borelli, kakadu, agasiza, hongsloi.Napisz do Pleya on Ci na pewno zaproponuje coś bardzo ciekawego.

W sumie można coś pomyśleć ;)

 

Edit:

 

 

Zauważ jak zachowuję się ta dorosła rybka, przegania młodzież, chwilami sama nie wie jak się zachować, na pewno nie jest spokojna i opanowana ;) A to jedna dorosła ramirezka. Jak reszta dorośnie to bedzie jak na stadionie podczas meczu Polonii z Legią ;)

Przeganiać się mogą, żeby się tylko nie pozabijały. Musze jeszcze poczytać i popatrzeć na zbiorniki z tymi rybami i znaleźć jakieś dobre rozwiązanie.

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

/ Luna /

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaki przez Ciebie planowane nie dysponują dużą ilością powierzchni dna. 2-3 parki ramirez (przy tym metrowym zbiorniku) to max, ale i tak trzeba bacznie obserwować.

Osobiście nie rozumiem dlaczego nie chcesz postawić baniaka dla zaledwie parki ryb. Przeciez grupę masz w duzym baniaku- w mniejszym mógłbyś doświadczyć czegoś innego.

Planowany aranż to Iwagumi, mocne światło- średnie warunki bytowe dla większości ryb.

 

Ja bym postawił to 100cm akwa i zrobił Jezioro Wiktorii. Grupa ryb, wysokie skały :), ale zero zielska. Pewnie nie o to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaki przez Ciebie planowane nie dysponują dużą ilością powierzchni dna. 2-3 parki ramirez (przy tym metrowym zbiorniku) to max, ale i tak trzeba bacznie obserwować.

 

Osobiście nie rozumiem dlaczego nie chcesz postawić baniaka dla zaledwie parki ryb. Przeciez grupę masz w duzym baniaku- w mniejszym mógłbyś doświadczyć czegoś innego.

 

Planowany aranż to Iwagumi, mocne światło- średnie warunki bytowe dla większości ryb.

 

Ja bym postawił to 100cm akwa i zrobił Jezioro Wiktorii. Grupa ryb, wysokie skały :), ale zero zielska. Pewnie nie o to Ci chodzi?

Skały nie wchodzą w grę bo było malawi jest tanganika więc wystarczy już gruzu. 

 

Co do powierzchni dna jest w ofercie jeszcze baniak 120x45x65 no i większe, ale ten już musiałby być wystarczający. 

 

Chodziło mi o to, że nie chcę stawiać baniaka 60l bo i tak postawiłbym większy po jakimś czasie i chciałbym mieć tych ryb trochę więcej i innych niż do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jak zachowuję się ta dorosła rybka, przegania młodzież, chwilami sama nie wie jak się zachować, na pewno nie jest spokojna i opanowana ;) A to jedna dorosła ramirezka. Jak reszta dorośnie to bedzie jak na stadionie podczas meczu Polonii z Legią ;)

Czy tylko mi się wydaje, że ta "dorosła" rybka, to nie jest ramireza ? To chyba pielęgniczka boliwijska, ale co ja tam wiem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne boliwijskie.

 

Parkę mógłbyś mieć w takim 100cm baniaku- są świetne i maja ciekawe zachowania. Te ryby, a do nich może jakieś ciekawe, rzadkie stadne, które raz na jakis czas bys rozmnażał? Zrobiłbyś ciekawe CW

Pomyślę nad tym, szczerze chciałbym mieć jak najwięcej gatunków w tym akwarium, żeby się dużo działo i było kolorowo. Co do obsady jeszcze wrócimy do tego. Najpierw muszę się zapoznać z "IWAGUMI" i jak najwięcej dowiedzieć o ramirezie.  

 

Po rozmowach z drugą połową znaleźliśmy inne miejsce w salonie i stanie tam baniak 120x45x65 

 

P.s. Dopiero co sprzedałem juwela rio 240 zwariuję z tym hobby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...