Skocz do zawartości

Kilka pytań nowicjusza :F


Cado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem raczej nowicjuszem w sprawie akwarystyki.

Wczoraj zakupiłem Starter Pack Cayman 40 Classic, w którego skład wchodzą:

-akwarium Cayman 21l

-pokrywa Cayman z jarzeniówką 8w

-filtr Blucompact

-żwirek naturalny

-termometr Ferplast

Oprócz tego nabyłem:

-grzałkę Elite 50w

-10 neonków :P

 

I mam do Was takie pytania:

-co zrobić, żeby woda nie mętniała?

-jaki kupić uzdatniacz / coś w tym rodzaju?

-dlaczego moje ryby chowają się po kątach, jakby nie czuły się dobrze? :\

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

@Kirysek

Dzięki, ale co do tej wody, ona była odstana, tzn. nie było w niej chloru, to woda ze źródła górskiego.

Czy na pewno nic nie kupować do uzdatniania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby chowają się po kątach bo akwarium jest niedojrzałe. jak długo woda w akwarium stała filtrowana i ogrzewana zanim wpuściłeś ryby? 3 tygodnie to optymalny czas. nie zdziw sie jak ci zdechną... a woda mętna, cóż zawsze tak jest, po paru dniach to ustanie. musi dojrzeć filtr i woda... żadnej chemii nie lej, wbrew pozorom bardziej szkodzi niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj parę wątków o dojrzewaniu zbiornika , odstana woda , to nie to samo co dojrzałe akwarium. Akwarium ogółem spoko, ferplast robi dobre produkty. teraz jedż zaopatrz się w testy wody na pH , GH, NO2, NO3 i zbadaj wodę i podaj nam wyniki oczywiście testy kropelkowe dobrych firm JBL, sera itp , żadnych pasków nie kupuj. Twoje ryby niedługo zaczną zdychać, więc się posłuchaj rad doświadczonych akwarystów, a nie od razu podważasz ich zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, Danielek, ja na razie testów nie zakupię, bo kasy brak, za zestaw zapłaciłem jakieś 300~zł, bo miałem 25% rabatu. Zarzucicie jakimiś linkami do poradników? Nie podważam niczyich rad, tylko pytam.

 

@Down

Ale to akwarium jest dobre, markowe, w sam raz dla takiego zielonego jak ja.

Zaraz jadę do sklepu, kupić uzdatniacz do wody. W akwarium mam dużą, ceramiczną ozdobę, której nie wywalę, bo za nią zabuliłem, a nie szkodzi ona rybom, i 3 sztuczne roślinki, chcę kupić jakieś naturalne. Jak znajdę kabel do telefonu, to dam zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cado uzupełnij profil ;) pytanko ile zapłaciłeś za ten zestaw???z testami się wstrzymaj ;) danielek ma rację lecz testy to wydatek 100-200zł więc dużo czytaj i pytaj zanim coś zrobisz ;) no i cierpliwości ;)

Ja bym jednak się nie wstrzymywał.. Testy to podstawa. :)

jak będzie robił wszystko jak należy i systematycznie to testy są tylko dodatkiem ułatwiającym życie ;) cado za 300zł można kupić coś więcej niż 21l :( może to oddaj i dobrze się rozejrzyj,popytaj ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, Danielek, ja na razie testów nie zakupię, bo kasy brak, za zestaw zapłaciłem jakieś 300~zł, bo miałem 25% rabatu. Zarzucicie jakimiś linkami do poradników? Nie podważam niczyich rad, tylko pytam.

Strasznie drogo!.. za tyle to 112l spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie da się go oddać, wiec na przyszłość będę się Was pytać, zanim cos kupię :P

Ale kiedyś kuzyn mój kupił akwarium 60l na allegro, i mu przysłali rozbite, że niby w transporcie się uszkodzilo... Dlatego nie mam zaufania do takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie da się go oddać, wiec na przyszłość będę się Was pytać, zanim cos kupię :P

Ale kiedyś kuzyn mój kupił akwarium 60l na allegro, i mu przysłali rozbite, że niby w transporcie się uszkodzilo... Dlatego nie mam zaufania do takich.

uzupełnij profil ;) i jak się nie da dwa dni temu kupiłeś i się nie da a gdzie prawa konsumenckie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak się nie da dwa dni temu kupiłeś i się nie da a gdzie prawa konsumenckie ;););)

Według polskiego prawa konsumenckiego, klient ma prawo oddać do reklamacji sprzęt wadliwy, przez 2 lata od zakupu w ramach niezgodności towaru z umową. Natomiast to czy sklep przyjmie pełnowartościowy towar bo klient się np. rozmyślił, to jest to prywatna decyzja takiego sklepu. Prawo nie nakłada takiego obowiązku sklepom, aby przyjmowały zwroty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy coś żywego jest w tym akwa oprócz rybek???chodzi mi o rośliny???

 

Chyba nie za bardzo.. Cado kup żywe rośliny i wywal ten "zamek" widziałeś kiedyś coś takiego w jakiejś rzecze? Wsadź korzeń.. Jakiegoś kokosa!

 

Sory za OT ,ale czy Ty kiedyś widziałeś wydrążonego kokosa w rzece ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się ta plastikolandja zero życia w tym akwa widzę że długa droga przed tobą i to już nie kwestia gustu tylko akwarystyka polega na imitowaniu prawdziwego środowiska rybek wiec przemyśl swoje postępowanie i nie wykręcaj się słowami że zapłaciłeś za to kasę :twisted:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moim neonkom Innessa może przeszkadzać zbyt silny strumień filtra?

I czy 15 neonków to nie za dużo jak na moje akwarium? Bo choć goście w sklepie mnie zapewniał, że nie, to jednak wolę się tu zapytać.

@Down

A, to taki głośniczek, znalazłem go na stronie z avatarami i mi się spodobał, i go używam na wszystkich forach itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...