Skocz do zawartości

sera super peat - torf


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące tego granulatu, na jaki czas on starcza co ile trzeba go wymieniać?. Do jakich wartości obniża ph.. czy jak wsypie do koszyczka w filtrze całe opakowanie 500g a mam akwarium 54 litry to nie będzie za niskie ph potem? W kranie mam 7 ph ale w akwarium po 2 tygodniach działania filtra i zasadzenia roślin nie wiem jakim cudem mam ponad 8 ph, w filtrze mam ceramikę i zeolit i chcę jeszcze do nich dodać ten torf. Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi dodam że chcę obniżyć ph do wartości ok 6 by hodować p. ramireza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące tego granulatu

Nie musisz koniecznie kupować markowego...

W kranie mam 7 ph ale w akwarium po 2 tygodniach działania filtra i zasadzenia roślin nie wiem jakim cudem mam ponad 8 ph

Coś w baniaku podnosi ten parametr. Nieodpowiedni żwir? Muszle? Ozdoby?

chcę obniżyć ph do wartości ok 6 by hodować p. ramireza.

Przy wartości kranowej, mógłbyś z powodzeniem hodować ramirezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie oto chodzi że w akwarium mam tylko żwirek akwarystyczny kupiony w sklepie zoologicznym, korzeń olchy czarnej i trochę roślin i to wszystko więc po prostu tego nie rozumiem. A co do odp na pytania to na ile czasu wystarczy ten torf i ile go dać by było bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie oto chodzi że w akwarium mam tylko żwirek akwarystyczny

Jaki? Wiesz z jakiego kamienia? Marmur, kwarc, bazlat? Kolor żwirku?

A co do odp na pytania to na ile czasu wystarczy ten torf i ile go dać by było bezpiecznie?

Nie stosowałem więc Ci nie powiem, ale nie da się z tym przesadzić o ile mi wiadomo. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...