Skocz do zawartości

Pomoc w doborze obsady 54l.


Gość sebi1295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały porządek z rybami, a mianowicie co w baniaku pozostało;:

1x razbora klinowa, 1x gupik, 2x brzanka sumatrzańska, 2x brzanka zielona, 2x bystrzyk, 1x ,,debocja", 1x kirys spiżowy,

1x kirys pstry, 2x miedzik obrzezany, 1x platka, :D

 

[ 1x tęczanka, 1x gurami całujący, 1x molinezja] - te rybki narazie zostawiłem, z czasem jak podrosną to je oddam, i tak tamtych w zoo... za bardzo nie chcieli. :shock:

 

Pytanie moje dotyczy odnośnie obsady, proponujcie uwzględniając rybki które zostały. ;)

Z góry POZDRAWIAM :mrgreen::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie chcę wiedzieć co miałeś przed zmianami :zamieszany:

 

Ogólnie masz wielki misz masz w tym akwarium. Lepiej się pospiesz z tym oddawaniem. Co do obsady..... to z tych wszystkich wymienionych ryb nadają się tylko Gupiki 5 szt. i Platki ewentualnie 5 szt. , reszta na pewno odpada :| Na dno Kirysek Pigmej 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 54L :?::!: :zamieszany:

 

5x miedzik obrzeżony - ok

5x razbora klinowa - nie, ryba ławicowa a Ty na ławicę w tym akwa nie możesz sobie pozwolić

4x brzanka sumatra - za małe akwa!

2x brzanka zielona - za małe akwa!

5x bystrzyk - ok

5x jakieś krewetki - nie jakieś tylko ewentualnie Red Cherry bo nie urosnął duże

5x kiryski - Pigmejki albo Karłowate może być 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 ryb w 54 L :zamieszany:

Nie no spoko, masz rację, nie będę się już odzywać, Twoje akwarium Twoja zupa, smacznego :zamieszany: :roll:

Pogadasz sobie później z innymi o chorobach....

 

PS. widziałam w innych postach, że masz w tym akwa jeszcze zameczek i stateczek ceramiczny, cool, do tego jeszcze te 30 ryb, które chcesz i akwarium świetnie się będzie prezentowało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przerybiony zbiornik można ''odrybić''.Wystarczy trochę chęci.Oddasz nie pasujące do twojego akwarium rybki,a nową obsadę prawidłowo dobierzesz i będzie dobrze.Przede wszystkim napisz z naszych propozycji co z tego co ci proponowaliśmy chcesz mieć i w jakiej ilości,a my ci dalej doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie.Sorry trochę źle to ująłem.Chodziło mi o to że napisałeś że brzanek sumatrzańskich nie mogę trzymać w tym akwarium jak mogę.Wiem w tej chwili to nie bo jeszcze jest że tak powiem małe przerybienie ale sumatry mogą siedzieć w akwa 54l.

 

viewtopic.php?f=39&t=7147

 

A w moim akwarium i tak już to przerybienie powoli ogarniam.Wcześniej miałem jeszcze 3 skalary i 2 gurami dwuplamiste.Jedno z nich miało z 12 cm. a to dlatego że dostałem je od brata który miał akwarium 200l.

Ceramikę wywalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie pisałem że nie możesz tam trzymać,tylko nie podałem go w składzie,bo dobrałem inne.

A właśnie dzisiaj widziałem kolejne przerybione akwa.NA portalu ogłoszeniowym mojego Miasta jest akwa na sprzedaż:100l-1/3 nie jest zalana wodą,ma w niej 10 dużych ryb jak dorosły skalar,pielęgnice,welonki,także zdarzają się jeszcze bardziej przerybione jak twoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...