Skocz do zawartości

Obniżanie ph torfem pytanie o skuteczność


girzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest skuteczne i dobrze wzbogaca wodę w garbniki itd.

Rozumiem że masz filtr zewnętrzny ?

Jeśli tak to torf jak najbardziej.

Jeśli zaś nie (jeśli masz wewnętrzny ) polecał bym raczej środek który się nazywa " Ketapang " (jest on w postaci saszetek np jak herbata )

Oczywiście nie obniży Ci pecha jakoś " drastycznie " ale do 7 albo minimalnie ponad (7.0 / .7.3 ) powinno być.

Możesz jeszcze stosować CO2 on też obniża PH tylko oczywiście jeśli przestaniesz podawać PH wzrośnie znów.

Btw.

torf jest skuteczny lecz barwi wodę na kolor whisky,bynajmniej u mnie ;););)

 

Gdzie stosujesz ten torf, bynajmniej nie spotkałem się aby torf sam tak zabarwił wodę... ?!

Owszem trochę ale nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest skuteczne i dobrze wzbogaca wodę w garbniki itd.

Rozumiem że masz filtr zewnętrzny ?

Jeśli tak to torf jak najbardziej.

Jeśli zaś nie (jeśli masz wewnętrzny ) polecał bym raczej środek który się nazywa " Ketapang " (jest on w postaci saszetek np jak herbata )

Oczywiście nie obniży Ci pecha jakoś " drastycznie " ale do 7 albo minimalnie ponad (7.0 / .7.3 ) powinno być.

Możesz jeszcze stosować CO2 on też obniża PH tylko oczywiście jeśli przestaniesz podawać PH wzrośnie znów.

Btw.

torf jest skuteczny lecz barwi wodę na kolor whisky,bynajmniej u mnie ;););)

 

Gdzie stosujesz ten torf, bynajmniej nie spotkałem się aby torf sam tak zabarwił wodę... ?!

Owszem trochę ale nie tak.

stosuje go do kubełka (pół ceramika i pół torf) http://www.kubazoo.com/pl/akwarium-slod ... -1435.html dokładnie ten ;););) a wygląda to tak ;)

post-4711-13685158904118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ja nie mam zabarwionej wody, no i sam torf jest w innej formie niż ten z JBL pokazany przez poprzedniczkę jest w formie " włókien i ziemi " tak obrazowo to nazywając. Bo jest też z filtusa w postaci granulatu ale nie używałem go.

Tutaj daje link to zdjęcia opakowania tego którego ja używam.

http://img02.allegroimg.pl/photos/orygi ... /966732668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...