Jump to content

Obniżanie ph torfem pytanie o skuteczność

girzol
 Share

Recommended Posts

Moim zdaniem jest skuteczne i dobrze wzbogaca wodę w garbniki itd.

Rozumiem że masz filtr zewnętrzny ?

Jeśli tak to torf jak najbardziej.

Jeśli zaś nie (jeśli masz wewnętrzny ) polecał bym raczej środek który się nazywa " Ketapang " (jest on w postaci saszetek np jak herbata )

Oczywiście nie obniży Ci pecha jakoś " drastycznie " ale do 7 albo minimalnie ponad (7.0 / .7.3 ) powinno być.

Możesz jeszcze stosować CO2 on też obniża PH tylko oczywiście jeśli przestaniesz podawać PH wzrośnie znów.

Btw.

torf jest skuteczny lecz barwi wodę na kolor whisky,bynajmniej u mnie ;););)

Gdzie stosujesz ten torf, bynajmniej nie spotkałem się aby torf sam tak zabarwił wodę... ?!

Owszem trochę ale nie tak.

Moim zdaniem jest skuteczne i dobrze wzbogaca wodę w garbniki itd.

Rozumiem że masz filtr zewnętrzny ?

Jeśli tak to torf jak najbardziej.

Jeśli zaś nie (jeśli masz wewnętrzny ) polecał bym raczej środek który się nazywa " Ketapang " (jest on w postaci saszetek np jak herbata )

Oczywiście nie obniży Ci pecha jakoś " drastycznie " ale do 7 albo minimalnie ponad (7.0 / .7.3 ) powinno być.

Możesz jeszcze stosować CO2 on też obniża PH tylko oczywiście jeśli przestaniesz podawać PH wzrośnie znów.

Btw.

torf jest skuteczny lecz barwi wodę na kolor whisky,bynajmniej u mnie ;););)

Gdzie stosujesz ten torf, bynajmniej nie spotkałem się aby torf sam tak zabarwił wodę... ?!

Owszem trochę ale nie tak.

stosuje go do kubełka (pół ceramika i pół torf) http://www.kubazoo.com/pl/akwarium-slod ... -1435.html dokładnie ten ;););) a wygląda to tak ;)

post-4711-13685158904118_thumb.jpg

No właśnie nie, ja nie mam zabarwionej wody, no i sam torf jest w innej formie niż ten z JBL pokazany przez poprzedniczkę jest w formie " włókien i ziemi " tak obrazowo to nazywając. Bo jest też z filtusa w postaci granulatu ale nie używałem go.

Tutaj daje link to zdjęcia opakowania tego którego ja używam.

http://img02.allegroimg.pl/photos/orygi ... /966732668

• 3 weeks later...