Skocz do zawartości

Jakie rośliny do 5l cube?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej.

 

Z resztek zostało mi 5l, paczka żwirku i 3 tabletki. Pobiegłem więc (przy okazji się uświniając) z reklamówką po ziemie (kto by chciał mnie zobaczyć jak chowam ziemię do worka ;) ) na takie górki, które leżą sobie już z 6 lat koło mojego domu i zarosły zupełnie. Tylko te szczyty górek są łyse. Myślałem, że muszę dolecieć helikopterem na szczyt, ale w końcu udało mi się wskoczyć ;) .

W domu przemyłem to akwa tylko wodą i wsypałem ziemię do miseczki, zalewając wodą żeby było błotko. Ze żwirku (który przedtem wypłukałem) stworzyłem ramkę, do którego wlałem błotko o kontystencji śmietany. Przysypałem leciutko żwirkiem i dałem rozkruszone 3 tabletki z nawozem.

Dałem resztę żwirku na to i położyłem płaski kamień z krewetkarium. Okej. Patrzę na aka po 20 dniach: glony!! Zeskrobałem je. Są okrzemki, krasnorosty, zielenice i nitkowate. No normalnie żywa encyklopedia glonów. Są też takie okropne gluty, które dzisiaj odmulę.

 

Plany: Bimbrownia i oświetlenie 5 W.

 

pytanie: Jakie rośliny? Myślałem nad małym heńkiem, christmas moss i jakieś takie wyższe i anubiasy.

Z góry dziękuję.

 

P.S. Aha, i granulacja żwirku to około 3-5 mm, biały, krawędzie wydają się ostre ale są gładkie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: ciekawa historia, hehhee

 

Trzeba było dawać od początku makro i podmienić wodę po dwóch dniach. Teraz możesz dodać dalej makro i podłączyć CO2, a z glonami walczyć usuwając je mechanicznie i ich przyczyne, czyli to co wymieniłem wyżej.

 

Przykładowe rośliny "trawnikowe": viewtopic.php?p=157174#p157174

:szukaj::szukaj::google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dawać od początku makro

W podłożu jest wystarczająco wszystkiego, żeby cokolwiek do kolumny wody jeszcze dawać. Teraz podmiana 50% wody codziennie, zgaszenie światła - przez 7 dni. Po tym czasie wymiana roślin na nowe jeśli nie masz tam niczego wartościowego i zaczęcie od początku tym razem poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dawać od początku makro

W podłożu jest wystarczająco wszystkiego, żeby cokolwiek do kolumny wody jeszcze dawać. Teraz podmiana 50% wody codziennie, zgaszenie światła - przez 7 dni. Po tym czasie wymiana roślin na nowe jeśli nie masz tam niczego wartościowego i zaczęcie od początku tym razem poprawnie.

Od nowa? Ja tonąłem w błocie, a ty mi mówisz, żeby zacząć od nowa? :shock::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dawać od początku makro

W podłożu jest wystarczająco wszystkiego, żeby cokolwiek do kolumny wody jeszcze dawać. Teraz podmiana 50% wody codziennie, zgaszenie światła - przez 7 dni. Po tym czasie wymiana roślin na nowe jeśli nie masz tam niczego wartościowego i zaczęcie od początku tym razem poprawnie.

W sumie masz rację, bo tak się standardowo zajmuje akwarium startując na ziemi. Ja w swoim krewetkarium dawkowałem makro na sam początek i podmieniłem wodę dwa razy (pierwszy po 3-4 dniach, dodam że dość ryzykowane, bo zbyt późno. Drugi raz jakoś z tydzień temu, a akwa funkcjonuje 3 tydzień na świetle 1w/l i bajek nie opowiadam :mrgreen: Nie polecałbym czegoś czego sam nie przetestowałem u siebie. :mrgreen: No, ale wiadomo u każdego taka opcja może się różnie potoczyć w praktyce.

 

Od nowa? Ja tonąłem w błocie, a ty mi mówisz, żeby zacząć od nowa? :shock::D

Innej rady nie ma. Emcia źle nie mówi. Ja bym nawet dłużej zaciemnił to akwa jak mówisz, że jest taki los masakros w akwa.

Życzę szybkiego powrotu do "normalności" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dawać od początku makro

W podłożu jest wystarczająco wszystkiego, żeby cokolwiek do kolumny wody jeszcze dawać. Teraz podmiana 50% wody codziennie, zgaszenie światła - przez 7 dni. Po tym czasie wymiana roślin na nowe jeśli nie masz tam niczego wartościowego i zaczęcie od początku tym razem poprawnie.

W sumie masz rację, bo tak się standardowo zajmuje akwarium startując na ziemi. Ja w swoim krewetkarium dawkowałem makro na sam początek i podmieniłem wodę dwa razy (pierwszy po 3-4 dniach, dodam że dość ryzykowane, bo zbyt późno. Drugi raz jakoś z tydzień temu, a akwa funkcjonuje 3 tydzień na świetle 1w/l i bajek nie opowiadam :mrgreen: Nie polecałbym czegoś czego sam nie przetestowałem u siebie. :mrgreen: No, ale wiadomo u każdego taka opcja może się różnie potoczyć w praktyce.

 

Od nowa? Ja tonąłem w błocie, a ty mi mówisz, żeby zacząć od nowa? :shock::D

Innej rady nie ma. Emcia źle nie mówi. Ja bym nawet dłużej zaciemnił to akwa jak mówisz, że jest taki los masakros w akwa.

Życzę szybkiego powrotu do "normalności" ;)

To ja już wolę w tym akwarium zrobić izolatkę dla chomika, a roślinny z waszymi poradami zrobię w 10-15l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...