Skocz do zawartości

Dwie samiczki gupika - ten sam objaw - białe coś na oku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zauważyłem dzisiaj że dwie samiczki gupika mają na jednym oku taką jakby pleśń białą(pleśniawka?), wyłowiłem je do osobnego zbiorniczka, ale nie wiem co to jest i jak to wyleczyć. Reszta rybek nie wykazauje takich problemów, ale boję się że mogły się zarazić. Przypomniało mi się, że chyba ta samiczka była już wcześniej troszkę osowiała i delikatnie wygięta w dół.

 

 

Co do parametrów dokładnych, to nie mogę podać. Odstana woda z kranu, psiknięta ESKLARINEM Tropicala, dodany też był MULTIMINERAL tej samej firmy. Z rybek mam 12 młodziutkich neonków, 5 gupików(czyli 3 zostały w zbiorniku) i 4 kiryski młode spiżowe. Z roślin żabienice i moczarki. Litraż 45. W środku filtr (wewnętrzny, z ceramika i gąbką, wg napisów 320 litrów na godzinę, ale jest stary i pewnie mniej już wydajny) oraz napowietrzacz brzęczyk. Może pomoże to, że całkowity restart akwarium był zrobiony ponad 3 tygodnie temu, rybki są gdzieś 2 tygodnie.

 

Najgorsze jest to że jutro z rana wyjeżdżam i nie będę mógł się opiekować chorymi rybkami, bo nie zostawię tego osobie która będzie je jedynie karmić.

 

Pomocy !

 

 

Odnalazłem jakąś broszurkę firmy sera z opisanymi chorobami ryb i troszke to wygląda jak "zatrucie kwasem"(opisali że to będzie taki gruby mętny nalot na oku właśnie, ale reszty symptomów nie widze, pozatym nalot który ma samiczka z bardziej zaawansowaną chorobą jest troszeczkę taki niteczkowaty(strzępkowaty) czy coś, czyli jakby przy grzybicy...)

 

Sam już nie wiem :/

 

zdjecia

 

 

to mniej zaatakowana samiczka, ma takie coś własnie jak niby soczewke(?)

Dołączona grafika

 

 

a to ta bardziej zaatakowana, ma taka strzępkę czy coś dziwnego

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...