Skocz do zawartości

Łupek szarogłazowy czy nie zaszkodzi rybkom?


liberta1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w skład wchodzi miedzy innymi

 

Chloryt - minerał - mieszanina glinokrzemianów, magnezu i żelaza, o barwie ciemnozielonej, połysku perłowym, tworzącym łuseczkowate skupienia. Minerał ten należy do krzemianów warstwowych i bywa zaliczany do minerałow ilastych- ok0,2-1,5%

 

Biotyt - minerał z gromady krzemianów, należący do grupy mik (łyszczyków)

Wzór chemiczny: K(Mg,Fe,Mn)3(OH,F)2AlSi3O10 – zasadowy glinokrzemian potasu, magnezu, żelaza i manganu.- 1-7%

 

Łupek posiada jakby rdzawy nalot.

 

Czy to nie zaszkodzi akwarium i żyjącym tam rybom, roślinom?

A tak to wygląda

y/#post-4900-13685158851756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie w tym poście nie wiadomo o co chodzi ale co do tego rdzawego nalotu to idź do sklepu kup papier ścierny i spróbuj się go pozbyć.

? :zamieszany: ? To ja Ci dam za taką radę ostrzeżenie i sam spróbuj sobie to zetrzeć papierem ściernym!!

 

Do założyciela tematu: daj fotkę tego kamola. Zobaczymy co i jak. Może ma po prostu taki urok. Dodatkowo pomogą tu testy wody. Jak nie jesteś pewien w 100%, to polewasz kamień octem czy się nie pieni. A potem do wiadra na 2 dni i robisz tam testy wody. Wtedy masz 99% pewność, że wszystko jest oki.

 

 

edit:

 

zdjęcie już dodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela tematu: daj fotkę tego kamola. Zobaczymy co i jak. Może ma po prostu taki urok. Dodatkowo pomogą tu testy wody. Jak nie jesteś pewien w 100%, to polewasz kamień octem czy się nie pieni. A potem do wiadra na 2 dni i robisz tam testy wody. Wtedy masz 99% pewność, że wszystko jest oki.

 

 

edit:

 

zdjęcie już dodane.

 

Ocet nie wywołuje pienienia, robiłem testy, przez 3 dni ph spadek o 0,3 (7,5na 7,2).

Martwi mnie ten rdzawy nalot, chodzi mi o metale czy to nie zaszkodzi. Może ilości są śladowe i nic nie bedzie się działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...