Skocz do zawartości

[Kakadu i Zbrojnik niebieski] Ikra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu zauważyłem że samica kakadu często odwiedza łupinę kokosa dziś kiedy podniosłem kokos okazało się że jest tam ika tylko nie wiem co teraz zrobić w akwarium mam jeszcze kilka gupików. Czy mógł bym przełożyć kokos wraz z samicą do kotnika z tkaniny. Oczywiście w tym samym akwarium i czy samiec musi być z razem z samicą

 

Proszę o pomoc, ponieważ to pierwsza ikra w moim akwarium nie licząc tego że dziś także zauważyłem że glonojad w innym kokosie złożył ikre i samiec teraz jej pilnuje tylko że kilka sztuk ikry nie znalazło się w kokosie tylko obok i nie wiem co zrobić. :help: Wygląda to tak jakby samica albo nie zdążyła wpłynąć do kokosa albo samiec nie chciał jej wpuścić :(

 

Bardzo przepraszam za błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, ponieważ to pierwsza ikra w moim akwarium nie licząc tego że dziś także zauważyłem że glonojad w innym kokosie złożył ikre i samiec teraz jej pilnuje tylko że kilka sztuk ikry nie znalazło się w kokosie tylko obok i nie wiem co zrobić. :help: Wygląda to tak jakby samica albo nie zdążyła wpłynąć do kokosa albo samiec nie chciał jej wpuścić :(

 

Nie ruszaj, nie zaglądaj, nie stresuj samca ;)

Samiec sam doskonale zajmie się ikrą, pod warunkiem że nie będziesz mu w tym przeszkadzał ;)

Ikry obok kokosa nie ruszaj, ale i tak najprawdopodobniej nic już z niej nie będzie.

To normalne że teraz samiec odgania inne ryby [w tym samice] od kokosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam niestety ikra kakadu nie przetrwała wygląda na to że samica ją zjadła niestety.

 

Natomiast jakiś tydzień może dwa tygodnie temu urodziły mi się małe glonojady jest ich mnóstwo w kokosie w którym samica złożyła ikre jest ich około 30-35 szt. i dodatkowo około 10-15 już pływa w akwarium. Martwi mnie tylko kakadu które ugania się za młodymi i nie wiem czy narybek nie zostanie zjedzony. Małe mają około 1cm-1,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...