Skocz do zawartości

Obsada 180L -gurami


jr91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem na etapie zakupu akwarium 180 litrowego. Moim pierwszym zamyslem byla hodowla glownie Gurami ...

I tutaj moje pytanko ... Czy jak napakuje samym gurami (myslalem okolo 10-14 szt) i dorzuce z 5 kiryskow, to bedzie ok?

 

Co ewentualnie bym mogl tam dorzucic i ... JAKI ZWIREK do tego? Gurami wiem raczej ciemny, tylko jaki? bazalt nie bardzo dla kiryskow z kolei ...

 

Dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

p.s. gurami i skalar - dobry pomysl? z tego co czytalem, to chyba nie do konca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 -12 ryb w tym akwarium to za dużo one dorastają do 12 cm

proponuje ci gurami marmurkowe bo jest łatwiejszy w hodowli

mozaikowe jest bardziej delikatny i jak nie masz doświadczenia w hodowli tej ryby to jej nie kupuj

 

do twojego akwarium 5 - 6 szt gurami możesz dać parkę zbrojnika niebieskiego na glony lub 6 -7 otosków

nic więcej nie dodawaj bo zrobi się przerybienie i będą kłopoty

 

jak będziesz miał zbrojnika to daj korzeń one potrzebują drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, dzieki za podpowiedzi. Co do czegos na dno - wlasie myslalem o kilku kiryskach .... w koncu nie jestem pewien, czy moj tok myslenia jest poprawny :-)

 

Akwa jeszcze nie kupione, wiec zbieram opinie .. jakies konkretne rosliny moze godne polecenia ?

 

Pozdrawiam

 

A i jeszcze jedno - tak na przyszlosc, bo rzeczywiscie chyba skolnie sie ku marmurkowemu - mozaikowe pozyja spokojnie z marmurkowym, czy moga byc problemy....

I czy powinno sie stosowac napowietrzanie przy marmurkach? Wiem ze przy mlodych to tak, ale do tego to jeszcze dluga droga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował gurami dwuplame.Najlepiej błękitne.Są najładniejsze.

Kilka otosków i kirysków karłowatych.Może być jeden glonojad.

Marmurkowe nie są zbyt ładne.Wzrokowo,oczywiście.Ale do takiego akwarium też pasują.Dużo roślin przedzielonych na dwie części w akwarium i dwa rodzaje gurami możesz trzymać.

Lepiej oczywiście jeden gatunek.Ja mam dwa i problemu w 200 nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi. Myslalem o dwuplamach... jeszcze ma troche czasu na decyzje. Dam znac jak zakonczy sie planowanie. Ze Gurami, to juz pewne, najprawdopodbniej dwa zbrojniki... pomysle o kiryskach....

 

Pozdrawiam i dzieki za porady - milo tak bez - "SLYSZALES O GOOGLE" ? ;-)

 

a tak na marginesie - gurami i pretnik ... chyba w miare mozliwe do wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...