Skocz do zawartości

co mam dokupic i jakie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam zamiar rozpocząć zabawę z akwarystyką,jednak mam jeszcze parę pytań.Chcę kupić na początek akwarium o wymiarach 40x25x25...czyli to jest jakieś 25 litrów...powiedzcie mi proszę,jakie najlepiej umieścić podłoże...jakie rybki i ile?podobają mi się gupiki,mieczyki,molinezje,wegorki,piskorki,kirysniaki,gurami,glonojady...i jeszcze widziałem w zoologicznym dziwna i ciekawa rybkę,a mianowicie "ducha":D proszę o pomoc i z góry dziękuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25l:

 

1x bojownik wspaniały

 

lub

 

1+3x gupik

 

lub

 

6x drobniczka (trudno dostępna ;))

 

Podłoże- pod żwir jakieś podłoże dla roślin, to już zależy od twoich funduszy (choć można się bez niego obyć), na to warstwa żwiru- najlepiej ciemny czarny bazalt granulacja 1-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się gupiki,mieczyki,molinezje,wegorki,piskorki,kirysniaki,gurami,glonojady...i jeszcze widziałem w zoologicznym dziwna i ciekawa rybkę,a mianowicie "ducha"

Z tych ryb które podałeś nadają się tylko gupiki, reszta rośnie za duża jak do 25l...

Przykładowe obsady do 25l masz powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do akwarium 65l?bo szczegolnie chodzi mi o tego wegorka i ducha;d bardzo mi sie spodobaly...czy ten wegorek moze zjadac inne ryby?

Poczytaj o tych rybach... :google:

Jakoś nie wyobrażam sobie dorastającego do 35 cm węgorka w akwarium mającym 30 cm szerokości i wysokości.

Tak samo duch się nie nadaje.

 

PS:

http://www.superakwarium.pl/dlugonos-ci ... id562.html

http://www.superakwarium.pl/duch-amazon ... id830.html

Gdyby można było takie ryby hodować w 25/60l to czemu by nie "hodować" w nich też wigilijnych karpi ;)

Jak sam widzisz, te ryby rosną za duże jak na takie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch i węgorek potrzebują kilkuset litrowego akwarium. Duch bodajże ponad 200l, a węgorek ok. 300l (tu się mogę mylić). Węgorek trzymany pojedynczo jest agresywny wobec innych mieszkańców, ale jeśli zapewni mu się kryjówki gdzie będzie miał sie schować będzie mniej problemowy. Hodowany w większym gronie jest łagodniejszy. Problem w tym, iż stado takowego gatunku potrzebują baaardzo duzego akwarium ;).

 

Przykładowe rybki do 60l: viewtopic.php?f=39&t=7147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem o wegorku...ludzie pisali ze mieli spokojnie usposobiona rybke...a niektorzy ze niezlego killera;).A o duchu nic nie znalazlem...no to szkoda,czyli wegorek i duch odpadaja.Moze kiedys jak bede mial wieksze akwarium...:Da ile gurami do akwarium 65l?bo dobrze mi sie wydaje,ze to co niektorzy pisza(1cm ryby-1L wody) to zla skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami w 60l odpada :roll:.

 

Moim zdaniem 1cm ryby=1l jest złym przekonaniem bo z tego wynika, że w akwarium 30l możemy hodować pielęgnice pawiooką która rośnie ok. 30cm, co jest błędne bo ona potrzebuje kilkuset litrowego akwa.

 

Ps. Zacznij może korzystać z wyszukiwarki i google. :google::szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem o wegorku...ludzie pisali ze mieli spokojnie usposobiona rybke...a niektorzy ze niezlego killera;).A o duchu nic nie znalazlem...no to szkoda,czyli wegorek i duch odpadaja.Moze kiedys jak bede mial wieksze akwarium...:Da ile gurami do akwarium 65l?bo dobrze mi sie wydaje,ze to co niektorzy pisza(1cm ryby-1L wody) to zla skala?

Takie przeliczniki nie mają nic wspólnego z prawdą.

Obsadę należy dobierać indywidualnie.

Co do węgorków i ducha, dałem Ci dwa linki powyżej.

Nie wiem jak szukałeś, ale mi na hasła "węgorek ciernisty" i "duch amazoński" wyświetliły się tysiące wyników ;)

Moim zdaniem gurami nie nadają się do 60l.

 

Co do obsady do tego akwarium, powyżej dostałeś link ze wszystkimi rybami jakie mógłbyś w nim hodować.

Wystarczy wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ostatnie pytanie...czy krewetka do takiego akwarium 65l z gupikami i molinezjami sie nadaje?i czy piskorek nie bedzie sie tam meczyl?

Ale jaka krewetka?

O ile się orientuje krewetek nie trzyma się pojedynczo ;)

 

Na pewno nie nadaje się do akwa z gupikami i molinezjami.

Molinezje wymagają większych litraży ;)

 

Nie hodowałem piskorków, ale myślę że też raczej powinieneś sobie je odpuścić.

Poza tym to ryba stada...

 

Jeszcze raz podsyłam link który wcześniej dał GostMati:

viewtopic.php?f=39&t=7147

Ponad 30 różnych gatunków które można trzymać w 60l, z nich wybieraj obsadę ;)

 

PS: nie pisz posta pod postem, tylko używaj opcji "edytuj" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ostatnie pytanie...czy krewetka do takiego akwarium 65l z gupikami i molinezjami sie nadaje?i czy piskorek nie bedzie sie tam meczyl?

Krewetki-> 10 sztuk-> babaulti/red cherry/yellow/amano

Molinezja-> powyżej 100l

Gupik-> może być w 60l, lecz nie polecam szybko przerybią ci akwarium

Piskorek-> 6 sztuk

 

I się zastanów jakie w końcu rybki chcesz mieć, poczytaj w tym temacie co ci link dałem, a nie co chwila piszesz a to, a siam to :roll:

 

o wegorku czytalem.Ale ten duch,ktorego widzialem w sklepie mial ze 3cm dlugosci i byl przezroczysty...nie taki jak w linku powyzej(czarny).Tego czarnego widzialem juz wczesniej ale to chyba nie ta ryba.Moze w sklepie ja zle podpisali...

Możliwe, że źle podpisali w zoologach wszystko możliwe. Możliwe również, że duch był aż tak zestresowany że stał się całkiem biały choć to mało prawdopodobne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.Dzięki za wskazówki;)bym sporo błędów zrobił zakładając moje akwarium.Nie wiedziałem, że ryby potrzebują tyle przestrzeni.Czyli nieźle się męczą te rybki w sklepach zoologicznych;/ pozdrawiam

W sklepach zoologicznych ryby przebywają zwykle niedługo, to sklepy i ludzie je kupują ;)

Natomiast w domowych akwariach męczą się zwykle wiele wiele lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...