Skocz do zawartości

piasek


Gość ciosana83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piasek z plaży nie jest odpowiedni bo zawiera duzo sztątków muszli co sprawia ze moze podnosic twardość wody

Piasek z dzikiego kąpieliska też moze byc za drobny lepiej chyba taki kopany grubszy, faktycznie moga powstać strefy beztlenowe .Ale można dać ryby które ryją w podłożu lub Świderki . Czasem rosliny nie rosną w nim wcale z powodu małej wymiany wody w podłożu z tym że i tu są zdania podzielone.Sam osobiście dawałem piasek do zbiornika 200l gdzie już był żwirek, powstała miesznaka a w niej strefy beztelnowe ,co ciekawe mój Lotos Tygrysi puścił liście tak wielkie jak dwie dłonie. Może to był zbieg okoliczności i to nawóz tak zadziałał .Jeszcze jedno jesli decydujemy się na piasek to troszkę więcej problemów pojawia się przy odmulaniu,piasek jest lekki i może wydostawac sie z wodą do wiadra. Odmulacz musi miec sporą komorę aby piasek nie został zassany. Chyba że postanowicie zbierać zanieczyszczenia tylko z powieszchni, śmieci i tak nie powiny się wchłonąc po dpiasek bo jest za drobny......... Piasek idealnie nadaje sie do Czarnych Wód...Czyli biotopu Amazkonki. Mysle że wyjaśniłem co i jak jeśli ktos ma jeszcze jakis wątpilowości pytajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...