Skocz do zawartości

Bimbrownia jakie bąbelki?


arek16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytnie doczycące bimbrowni gdyż bedę to robił pierwszy raz.Chodzi mi o to jak wielkie maja byc te bąbelki wychodzące z kamienia?Czy im wieksze tym lepsze?Czy mają lecieć minimalnie?A może ma to być taki strumien jak z brzęczka napowietrzającego?Może to zbyt mały problem by zakładać tamat ale szukałem i nigdzie odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.Z góry dzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napowietrzanie wody (pompka) powoduje usuwanie CO2 z wody. Więc jeśli delikatnie wzbogacasz wodę w ten związek, to wstrzymaj się z napowietrzaniem. Jeśli natomiast stwierdzisz, ze przesadziłeś z CO2 to wtedy od razu zacznij mocno napowietrzać. Węgiel (bo sądzę iż masz taki w filtrze wewnętrznym) nic nie zaszkodzi na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki powinny być jak najmniejsze, wręcz powinny tworzyć "mgiełkę".

Duże "bąble" [np z kamienia] są złe - przy nich bardzo mała ilość co2 rozpuszcza się w wodzie.

Podczas podawania co2 filtr musi być włączony, natomiast dodatkowy [i zbędny] napowietrzacz powinno się wyłączyć jeśli taki posiadasz.

Przy bimbrowni i włączonym filtrze raczej nie ma możliwości przesadzić z ilością co2 ;)

Węgiel aktywny nie powinien się na stale znajdować w akwarium, niezależnie czy podajesz co2 czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie.Podłączyłem już tą bimbrownię a weżyk podłączyłem pod pompke która mi to ładnie rozpyla po całym akwarium.Problem w tym ze bąbelki pływają po całym akwarium i da sie je zauważyć bez problemu czy to nie zaszkodzi dla ryb?Cała woda jest w maluśkich bąbelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...