Skocz do zawartości

[63L] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Udało mi się wreszcie wszystko zamontować, miałem to zrobić w poniedziałek jak wyżej pisałem ale musiałem iść do roboty. Także dziś miałem wolne i uczyniłem "cud", pewnie dla was to amatorszczyzna ale wyglądało to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tu już z kabelkami i świetlówkami:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tu macie jak to miej, więcej wygląda. Jakoś pozostawia wiele do życzenia, ale było robione aparatem cyfrowym Canon PS A540.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wszystkim, jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki-skorzystam z pomysłu przyklejenia statecznika z tyłu na obudowie :D

 

Ja zamontowałęm jedną swietlówkę na nitach.

Drugą muszę na śrubkach, gdyż chcę ją trochę obniżyć - no i tych śrubek nie przewidziałem...

Przewody mam juz też poprowadzone tylko jeszcze nie podłączyłem statecznika i przewodu zasilającego.

Jak skończę będa fotki.

Dawałem jeszcze folię samoprzylepną na odbłyśnik, pod tą folią chowałem przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki-skorzystam z pomysłu przyklejenia statecznika z tyłu na obudowie :D

Spoko, musiałem się pochwalić jak mi wyszło 8-)

 

Dawałem jeszcze folię samoprzylepną na odbłyśnik, pod tą folią chowałem przewody.

Zastanawiałem się nad tą folią, ale podobno różnica światła z lub bez jest znikoma. Także darowałem sobie.

 

Ogólnie muszę powiedzieć że mam mieszane uczucia po przeróbce tej pokrywy, światło jest ewidentnie jaśniejsze co powoduje że rybki jakoś dziwnie się chowają pod roślinkami.

Same rośliny też jakoś dziwnie się zachowują, kryptokoryna się kładzie a anubis zamiast pięknych zielonych liści ( jak było wcześniej ) puszcza takie żółtawe. Zobaczę jak to będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do folii, trochę różnicę widać - bo najpierw obklejałem.... ale nie jest to duża różnica. Światło na razie włączam 2X24 stara 15 jest zgaszona. Troche lepiej rośliny rosną. Ryby zachowują mi się tak samo. Tylko folia dwustronna którą przyczepiłem z tyłu statecznik jest d.d. bo się odkleja-musze coś załatwić.

Co do nitów z przodu to chyba będe musiał coś z tym zroić, bo pojawiły się kropelki rdzy... ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lepiej rośliny rosną.

U mnie jest znacząca poprawa wzrostu roślin, dodaje jeszcze EasyCarbo co2 w płynie :)

 

Tylko folia dwustronna którą przyczepiłem z tyłu statecznik jest d.d. bo się odkleja-musze coś załatwić.

Przykleiłeś statecznik na folię dwustronną ? Całkiem oryginalnie, ja mam na śrubki :)

 

Co do nitów z przodu to chyba będe musiał coś z tym zroić, bo pojawiły się kropelki rdzy... ale zobaczymy.

Hehe dlatego ja kupiłem w castoramie nierdzewne śrubki wraz z nakrętkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to nie nity rdzewieją tylko te metalowe uchwyty...(już widzę jaka to nierdzewka ...) Coś czuję, że trzeba bedzie szukć plastkiów

śrubki mam z tyłu niedzewne i to samo-rdza.

Nie pomyslałem o przykręceniu statecznika :)

 

EasyCarbo

Nie wiedziałem o czymś takiem - dzięki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to nie nity rdzewieją tylko te metalowe uchwyty...(już widzę jaka to nierdzewka ...) Coś czuję, że trzeba bedzie szukć plastkiów

śrubki mam z tyłu niedzewne i to samo-rdza.

Dziwne, bo u mnie nie ma rdzy ani na tych metalowych uchwytach ani na śrubkach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

EDIT 06.08.2010:

 

Sorki że muszę odświeżyć ten temat, ale jest ważna kwestia co to świetlówek. Otóż obserwuje swoje akwarium i rośliny a wraz z nimi glony. Muszę stwierdzić że połączenie świetlówek Sylvania Gro-Lux 15W i Philips Aquarelle 15W jest złe. Czytając lekturę na forum potwierdzają się moje przypuszczenia, na dodatek Sylvania Gro-Lux daje się na początek akwarium a nie na koniec jak jest u mnie. W związku z powyższym trzeba kupić nową świetlówkę, z tego co się zorientowałem to dobra będzie Sylvania Aquastar 15W 10000K 650lu lub Sylvania Daylightstar 15W 5000K 900lu.

Oczywiście dokładamy do Gro-Lux'a 15W 285lu, pomóżcie wybrać by było dobrze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego się dzieje przy twoim dotychczasowym połączeniu świetlówek???

Jeśli powstają u ciebie glony nitkowate i, to jest twój problem to proponuję ci Sylvania Daylightstar 15W 5000K.Ta świetlówka ,z tych trzech wymienionych przez ciebie ma najmniejsze spektrum w kolorze niebieskim,a ten kolor sprzyja tworzeniu się glonów nitkowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...