Skocz do zawartości

moczarka kanadyjska


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar albo kupić nowe akwa (200l) albo zrobić totalny remont akwa i tu mam pytanie mam

sztuczne roślinki (wcale się nie wstydzę tego powiedzieć choć mnie to dołuje) i chce kupić trochę żywych myślę konkretnie nad moczarką kanadyjską może mi ktoś powiedzieć jak się pielęgnuje tą roślinkę czy jest ona wymagająca z góry dzięki za odp

zdjęcia mojego akwa dam później może dzisiaj może jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz potem mówi się ze moderator zły ........ Dlaczgo nie potraficie poszukć w sieci informacji wam porzabnych jesli wpiszesz w google Moczarka kanadyjska wyskoczy Ci 100 stron o tym gatunku ,zdjecia ,opisy Naprawde takie tematy zaśmiecaja forum ..... Jest strona głowna sa opisy ryb i roślin czemu tego nei przeczytać tylko liczyc na gotowy przepis NA UDANE AKWARIUM..... troszkę własnej inwencji PROSZE......... Tu link do roślinki temat usune wieczorem

http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_ros/moczarka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka jest prosta w hodowli, ale jest jeden haczyk. Wytrzymuje tylko niskie temperatury wody, bodajże 23 stopnie maksymalnie, inne gatunki moczarki (są jeszcze dwa) wytrzymują 5 stopni więcej.

Podobnie jest z rogatkiem, też jest zimnolubny. Poszukaj coś na ten temat, bo nie mam pewności czy 23 czy 25 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani z przyry mi mówiła że moczarka może być w tropicu

Kanadyjska?

 

Przytoczę z akwaswiat.net:

"Nie wiem co się stało, ale moja moczarka po prostu najpierw była ciemno zielona przechodząca w brąz, następnie listki zrobiły sie przezroczyste i chyba odpadły, stoją mi teraz kikuty moczarki i łodygi robią się już lekko brązowe."

Koleś miał wodę tylko 24 stopni, a moczarka nie wytrzymała temperatury. Ma wytrzymywać temperaturę 15-25 stopni, ale mam wątpliwości co do górnej granicy, myślę że 23 to maks.

Moczarka delikatna 10-22, argentyńska 10-28.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja posiadam moczarkę ( nie wiem jaką nigdy mi to nie było potrzebne ) rosną mi do 1m długości i kwitną co jakiś czas białe kwiatki z żółtymi pręcikami zakres temperatury mam do 32 stopni i nie widzę aby jej to przeszkadzało .

Zrobię zdjęcia to wam pokarze

Ciekawe, jaki gatunek. Może wyhodowałeś nową odmianę? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani z przyry mi mówiła że moczarka może być w tropicu

Kanadyjska?

 

Przytoczę z akwaswiat.net:

"Nie wiem co się stało, ale moja moczarka po prostu najpierw była ciemno zielona przechodząca w brąz, następnie listki zrobiły sie przezroczyste i chyba odpadły, stoją mi teraz kikuty moczarki i łodygi robią się już lekko brązowe."

Koleś miał wodę tylko 24 stopni, a moczarka nie wytrzymała temperatury. Ma wytrzymywać temperaturę 15-25 stopni, ale mam wątpliwości co do górnej granicy, myślę że 23 to maks.

Moczarka delikatna 10-22, argentyńska 10-28.

 

Pozdrawiam

no nie wiem coś może jej się powaliło pytałem o kanadyjską bo koleżanka przyniosła do szkoły

moczarkę to się zapytałem a ona mi mówi że w tropiku może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem coś może jej się powaliło pytałem o kanadyjską bo koleżanka przyniosła do szkoły

moczarkę to się zapytałem a ona mi mówi że w tropiku może być

Człowiek może się mylić, nawet pani od przyrody i żalu do pani nie mam. Prędzej uwierzę leszczcyc'owi, że rośnie ładnie w akwarium przy 30 stopniach, tylko nie wiadomo, jaki to gatunek.

 

Mam propozycję, poproś panią od przyrody, niech udowodni swoją tezę. Ale bez złośliwości, tylko normalnie zapytaj. Może korzystała z pracy, w której było tak napisane.

Jeżeli będą nadal wątpliwości, to mam w zasięgu dwóch doktorów biologii (speców od roślin) i dwóch ichtiologów i nie będę się obawiał wykorzystać ich wiedzę, na razie nie chcę im głowy zawracać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka - ostateczne starcie

 

Znalazłem jeszcze jedną wersję - moczarka może rosnąć w warunkach 4-28 stopni i pomyślałem, że to muszą być inne parametry jak: natlenienie, nasłonecznienie, pH.

 

Zapytałem więc znajomego.

Oto odpowiedź:

 

"Jako hydrobiolog, podpisuję sie pod podanymi przec Ciebie zakresami

optimum rozwojowego dla tych roślin. Wg moich danych trochę większy

zakres występowania ma E. nuttallii, podobnie jak E. canadensis: 10-25

stopni.

Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie te gatunki mogą również

występować w nieco wyższych temperaturach, zwłaszcza jeżeli jest to

tylko stan przejściowy (nawet ponad 30 st. w przypadku E. densa).

Wszystko to odnosi sie do warunków naturalnych, gdzie naklada się na

siebie znacznie więcej czynników środowiskowych. W warunkach akwariowych

 

(sztucznych i kontrolowanych) utrzymanie tych roślin w wyższych

temperaturach niż ich optimum jest jak najbardziej możliwe, tylko też

muszą być spełnione inne warunki, jak np. odpowiednie natlenienie czy

ilość wodorowęglanów, które zmieniają się pod wpływem temperatury.

A.P"

 

To, myślę, zamyka temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka kanadyjska to jedna z moich ulubionych roslinek. Zawsze mi bardzo ładnie i szybko rosła w różnych warunkach, a generalnie temp w akwariach miałem od 20 do 27. Rośnie zarówno wkopana w żwir jak i pływając po powierzchni (co pręgowane dania bardzo reflektują). Gdy urośnie dość duża można ją podzielić na kilka części, sztucznie ją w ten sposób rozmnażając. Trzeba dbać o regularne oświetlenie, w zbyt słabym ginie, ale i łatwo odżywa w prawidłowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...