Skocz do zawartości

otosek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj wpuściłem dwa otoski do akwarium, dwa dni były w innym pojemniku (kwarantanna), i jeden po jednym dniu zdechł :(.

A mianowicie w akwarium do którego je wpuściłem zakończyłem leczenie ryb na ospę środkiem CMF, jeden po w puszczeniu do akwarium był niemrawy, drugi zaś pływał zapoznawał się z środowiskiem. Ten który był niemrawy był odbarwiony i był w jednym miejscu, w ogóle się nie przemieszczał nawet przez chwile był do góry brzuchem ale się obrócił i znów bez ruchu. Dziś obserwowałem go i niestety był w jednym i tym samym miejscu, jeszcze żywy bo oddychał ale po chwili nie uwagi obserwacji (ok. 1h) leżał już martwy.Drugi żyje i sobie zjada glony . nie wiem czy nie uszkodziłem mu kolców przy odławianiu, bo owe kolce otoski posiadają, a być może był słaby/chory, albo pozostałość CMF go zabiła???? Ale gdyby tak było sądzę że drugi też by zdechł. Poradzie co by mu było??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski są bardzo wrażliwe bo odławiane są do akwariów ze swojego naturalnego środowiska

wolą niższe ph około 5 potem przywykają do nieco większego

ten, który ci zdechł był zestresowany skoro zrobił się "blady" i to mogło być powodem jego padnięcia

temu, który ci został dokup z trzech towarzyszy jak poprawią się warunki w twoim akwarium

otoski są rybkami stadnymi i trzeba ich mieć kilka sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu, który ci został dokup z trzech towarzyszy jak poprawią się warunki w twoim akwarium

otoski są rybkami stadnymi i trzeba ich mieć kilka sztuk

Po pierwsze, po co doradzasz ile sztuk ma dokupić jak nawet nie opisał swojego akwa?? Niech najpierw napisze coś więcej :roll:

Po drugie, nie wiadomo jak szybko wpuścił Otoski po chorobie, czy odkaził akwa, to, że Otosek zrobił się blady nie musi świadczyć o stresie.

Po trzecie, 4 sztuki to nie stado :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoski mogą być trzymane od 4 sztuk napisałam

Możesz zacytować ze wcześniejszego swojego postu gdzie tak napisałaś? Twierdzisz, że mogą być trzymane od 4 sztuk czyli minimum 4 sztuki i to jest twoim zdaniem stado :roll: Stado, to minimum 6 sztuk, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

żeby dokupił jak poprawią się warunki w jego akwarium

Tak jak już napisałam wcześniej, jak nie wiadomo jakie jest akwa - litraż, obsada - to nie doradzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...