Skocz do zawartości

przerybienie


mmadzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej na wstępie , jestem tu nowa , witam was:) nie wiem czy to dobry dział , jak nie to przepraszam . Zajmuję się akwarystyką od roku , mam akwarium 54 litry z obsadą : neonek innesa, prętnik karłowaty , otosek i gupik.

Niby wszystko ok tylko teraz mam tam także gurami księżycowe 2 sztuki , zbrojnik niebieski 4 sztuki , i molinezja 2 sztuki . Wiem ,że tak nie może być. Problem ,w tym,że koleżanka która miała akwarium 240 litrów zbiło się w nocy tydzień temu , nie miała co zrobić z rybami a ja z jej znajomych ma akwa poprosiła mi o przechowanie ich jeden dzień ( były one w wiadrze z wodą z kranu) wziełam je więc. Problem w tym ,że nie mogę ich oddać, chodzę przez tydzień sklep po sklepie i chcę oddać za darmo ale nikt nie chce , boją się chorób lub nie mogą brać ryb z "ulicy". Pisałam już na innych forach ale tam mi kazali zabić rybki :zamieszany: :zamieszany: . Może ktoś zna sklep zoologiczny w Szczecinie kto chcę rybki które wymieniłam????? alebo okolicach to nie ważne , muszę je jak najszybciej oddać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię , miałam podobną sytuację kiedyś bratu zbiło się akwarium w nocy , miał 80 litrów . Rybki pływały w wannie bo nawet 1 litra wody się nie udało zachować:/ i też chodziliśmy od sklepu do sklepu i nic , nie chcieli wziąść . Może oddaj znajomym albo daj na przechowanie do dużego akwarium , koleżanka ma zamiar kupić nowe? Jeśli szybko to myślę ,że np kilka dni by w twoim wytrzymały choć ciężko :roll: . Te zbrojniki i gurami to duże są?? Zamieść ogłoszenie w internecie , na pewno ktoś wezmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie może kupić nowego akwarium , więc to więcej niż kilka dni, w gre wchodzą miesiące. Gurami mają po 3 cm a zbrojniki 2 po 1,5 cm (malutkie) ale dwa po 3 cm :/ . Wczoraj udało mi się do sklepu oddać dwie molinezję :lol::lol: , były 4 są dwie, ale facet nie chętnie je wziął , no i za dwa dni oddaje do 120 litrów jednego zbrojnika .Do reszty nie wiem :cry: , ogłoszenie dałam już i nic , odezwał się tylko chłopak z Warszawy ale to kawał drogi i nie może przyjechać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj też ogłoszenie tu na forum w dziale giełda oddam

 

zapewnij rybkom jak najlepsze warunki tzn podmieniaj nieco więcej wody niż zwykle

daj ogłoszenia gdzie się da internet, słup na osiedlu, może w klatkach są tablice ogłoszeniowe

 

czekaj cierpliwie może ktoś się zgłosi

 

w sklepach rzeczywiście jest trudno oddać rybki

może w pobliskim mieście poszukaj w internecie sklepów zoologicznych dzwoń i pytaj

 

koleżanka, która ci dała rybki niech też pomoże ci szukać nowego domu dla rybek

powinna ci pomóc rozwiązać ten problem bo to jej ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga mi , na słupie już dała dziś ogłoszenie tu napisze , za moment a co do warunków to staram się zrobiłam kokosa dla zbrojników , trochę kryjówek no i mam dużo roślin ( miałam na to wcześniej miejsce) dostałam sms-a od znajomej z miasta w pobliżu ,tam podobną biorą rybki jutro zadzwonię i mam nadzieję ,że wezmą:)

 

EDIT:

 

Tak wogóle to co im się może stać w moim litrażu? oczywiście oprócz tego ,że skarłowacieją no i będą nie zbyt szczęśliwe , chodzi mi o to czy mogą zdechnąć z tego powodu? Bardzo bym tego nie chciała:(

 

mei: Posty się edytuje a nie pisze jeden pod drugim. Przeczytaj regulamin forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to co im się może stać w moim litrażu? oczywiście oprócz tego ,że skarłowacieją no i będą nie zbyt szczęśliwe , chodzi mi o to czy mogą zdechnąć z tego powodu? Bardzo bym tego nie chciała:(

Skarłowacieją, zaczną się choroby spowodowane stresem, złymi warunkami i na końcu będą padały itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak te rybki będą u ciebie około dwóch tygodni to nic im się nie stanie

dobrze, ze chcesz im sprawić jak najlepsze warunki

dużo osób ma przerybienie w akwarium

bo tak im się chciało i nic sobie z tego nie robi

dobrze, że jest ktoś taki jak ty kto przejmuje się rybciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że w ciągu dwóch tygodni znajdę im dom. Co do przerybienia wiem o tym dlatego iż mam tylko 54 litry ja na ten moment na więcej mnie nie stać jestem biedną studentką;) czytałam,pytałam jakie rybki mogę co i jak ,a nie kupowałam bo ta ładna itp. mi osobiście doradził rybki pan w zoo hmm jest raczej zaufany , powiedział mi ,że w 54 spokojnie mogę mieć neonki , gupiki i pretniki i nawet otoski ale jak dla mnie tyle starczy:P tylko teraz mam więcej gości;)

 

Następny sklep nie chce rybek:/ pan powiedział,że zbrojników nie bo one wymagają dużych akwariów a mało ludzi takie ma , góra 63 l. więc ma dużo i mu nie schodzą :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rybki jakie masz mogą byc- ale nie razem... są to w większości rybki stadne

 

co do gości- wystaw na allegro- z odbiorem osobistym, zostaw ogłoszenia w sklepach zoo, działaj, działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...