Jump to content

Otoski.


adriano1549
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym kupić otoski.I tu mam kilka pytań,czy będą one czyścić dno akwarium???Jak odróżnić samca od samicy???Jak się je rozmnaża,czy trudno je rozmnożyć???To chyba tyle jak będę miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał...A i jeszcze jak myślicie lepsze otoski czy kiryski???Akwarium mam 45l.

Edit;Jeszcze pytanie,czy otoski są trudne w utrzymaniu bo jak o nich czytam to piszą że trudno ich utrzymać...Może lepsze są te kiryski???Ale jakie do takiego akwarium???

Link to comment
Share on other sites

Otoski świetnie czyszczą rośliny, dekoracje i szyby a dno trzeba po prostu odmulać. Kiryski w ogóle nie sprzątają.

Kolega zakładający ten temat nie miał na myśli trzepania dywanów,czy mycia okien. ;)

Ale kiryski na pewno zjadają resztki pokarmów ,które opadają,znajdują ja na dnie.Więc jeśli chodzi o sprzątanie ,to na pewno dobrze odkurzają ;) .

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Czy będą one czyścić dno akwarium??? Z glonów, to ryby typowo roślinożerne.

Jak odróżnić samca od samicy??? Samiec jest smuklejszy od samicy, niestety nie można mieć 100% pewności, ale to raczej nie jest niezbędna wiedza.

Jak się je rozmnaża,czy trudno je rozmnożyć??? Nic nie wiem o udanych próbach rozmnażania Otosków przez amatorów, przeważająca większość pochodzi z odłowu.

czy otoski są trudne w utrzymaniu bo jak o nich czytam to piszą że trudno ich utrzymać...Jeśli będziesz postępował zgodnie z regułami sztuki (czyt. zmieniał wodę i utrzymywał akwarium w czystości) to nie będzie problemów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...