Skocz do zawartości

Otoski.


adriano1549
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić otoski.I tu mam kilka pytań,czy będą one czyścić dno akwarium???Jak odróżnić samca od samicy???Jak się je rozmnaża,czy trudno je rozmnożyć???To chyba tyle jak będę miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał...A i jeszcze jak myślicie lepsze otoski czy kiryski???Akwarium mam 45l.

Edit;Jeszcze pytanie,czy otoski są trudne w utrzymaniu bo jak o nich czytam to piszą że trudno ich utrzymać...Może lepsze są te kiryski???Ale jakie do takiego akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski świetnie czyszczą rośliny, dekoracje i szyby a dno trzeba po prostu odmulać. Kiryski w ogóle nie sprzątają.

Kolega zakładający ten temat nie miał na myśli trzepania dywanów,czy mycia okien. ;)

Ale kiryski na pewno zjadają resztki pokarmów ,które opadają,znajdują ja na dnie.Więc jeśli chodzi o sprzątanie ,to na pewno dobrze odkurzają ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy będą one czyścić dno akwarium??? Z glonów, to ryby typowo roślinożerne.

Jak odróżnić samca od samicy??? Samiec jest smuklejszy od samicy, niestety nie można mieć 100% pewności, ale to raczej nie jest niezbędna wiedza.

Jak się je rozmnaża,czy trudno je rozmnożyć??? Nic nie wiem o udanych próbach rozmnażania Otosków przez amatorów, przeważająca większość pochodzi z odłowu.

czy otoski są trudne w utrzymaniu bo jak o nich czytam to piszą że trudno ich utrzymać...Jeśli będziesz postępował zgodnie z regułami sztuki (czyt. zmieniał wodę i utrzymywał akwarium w czystości) to nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...