Jump to content

jeszcze raz do filtra

damian2000
 Share

Recommended Posts

witam

niedawno dyskutowałem na temat filtra do baniaka 45l. Mili forumowicze polecili mi kaskadę aqua el fzn-1 na który jestem zdecydowany ale dziś tata znalazł filtr aqua silent 2 w 1 to jest kaskada i kubełek w jednym do akwarium od 50L w zwyż nie pamiętam do ilu . Nie patrząc na cenę czy mogę go zainstalować w moim akwarium , czy czasem nie jest za wielki do mojego baniaka a może niewarto efek podobny koszt jeszcze raz taki

dzięki postanowione kupuję fzn-1 jednak co praktyka to praktyka

a jeszcze jedno jak zastartować filtr, wyporzyć go w garącej wodzie, a może jakiś inna chemia

Nic w tym stylu nie trzeba robić ;)

Natomiast gdy go już zamontujesz, przed pierwszym uruchomieniem powinieneś go zalać - innymi słowy przelać trochę wody z akwarium do komór filtra żeby nie zaczął działać "na sucho".

Zresztą wszystko będzie opisane w instrukcji ;)

Jeśli masz krewetki to dokup sobie prefiltr [gąbkę] i załóż ją na wlot filtra ;)

Jeśli wymieniasz filtr na nowy, to niech stary pracuje przez jakiś tydzień razem z tą kaskadą.

Jeśli to start akwarium to nie należy się niczym przejmować, oprócz czekania dwa tygodnie aż akwarium dojrzeje.