Skocz do zawartości

Gupik


error
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-pawie oczko

-englera

To są osobne gatunki gupika, odmiany to co innego.

Odmianę określamy po kolorach i kształtach płetw które wyznaczają standardy dla danego gatunku.

Dla przykładu w mojej sygnaturce możesz zobaczyć różne odmiany zmienniaków plamistych.

 

W wypadku wszystkich popularnych "żyworódek" występuje masa różnych odmian [zarówno jak chodzi o barwy jak i płetwy], niestety większość ryb które oferowane są w sklepach to zwykle bezwartościowe "kundelki" lub "mieszańce"... Jak chodzi o inne ryby to odmiany też występują, ale jest ich dużo mniej ze względu na trudniejsze niż w przypadku żyworódek rozmnażanie i krzyżowanie, a także przez względy genetyczne.

Koronnym przykładem są wszystkie odmiany albino [np. kiryski lub zbrojniki - jako ciekawostkę powiem że w tym wypadku istnieje też czerwona odmiana] lub odmiany "weloniaste" np. danio, lub wspomnianych wcześniej zbrojników niebieskich ;)

Co prawda nie tylko u żyworódek występuje większa gama odmian, ale takich gatunków jest niewiele np. brzanka mszysta [odmiana sumatrzańskiej], lub neon diamentowy [odmiana neona innesa].

Należy pamiętać że odmiany występują w obrębie danego gatunku ;)

 

Co do gupika moskiewskiego, dokładnie nie wiem jak wygląda wg. standardów - ale o samej odmianie nieraz czytałem przy okazji wertowania wyników konkursów ryb żyworodnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...