Skocz do zawartości

dojrzewanie wody


Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) czekam już tydzień , na wpuszczenie rybek .. ale dziś dostałam zbrojniki niebieskie (2) malutkie , nawet 1 cm nie mają niedawno się urodziły . Taki niespodziewany prezent:) nie mam co z nimi zrobić mam stare akwa 15 l . z dojrzała już wodą i na ten moment tam są , ale nie wiem mogę je już wpuścić??? a może są jakieś sposoby przyśpieszenia procesu dojrzewania ?Czytałam ,że coś można dodać już z bakteriami , może ktoś mi napisać firmę i cenę?? wiem ,że jest inna w każdym mieście ale tak mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma sposobu na przyśpieszenie dojrzewania. Można by oczywiście wpuścić rybki i codziennie kontrolować stężenie No3 i No2 i działać jeśli będzie trzeba. Ale to nie będzie konieczne. Zbrojniki jeszcze tydzień w małym akwa spokojnie wytrzymają i potem je będziesz mógł wpuścić. Tak czy siak prezentowanie komuś rybek to bardzo głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam ,że coś można dodać już z bakteriami , może ktoś mi napisać firmę i cenę??

To mit, kit, oszustwo - w każdym razie nie działa ;)

Należy czekać pełne 2 tygodnie aż zbiornik dojrzeje.

Myślę że przez tydzień zbrojnikom w 15l się nic nie stanie [jeśli jest tam cały czas sprawny i działający filtr].

A tak z ciekawości, ile litrów ma "nowe" akwarium ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nowe ma 120 litrów , i wiem ,że nie najlepszy pomysł ale tak się złożyło:/mój znajomy ma akwa no i mu się glonojadki urodziły a ,że wiedział ,że ja zakładam to mi przyniósł bo nie ma co z nimi zrobić , to 15 l ma dobry filtr , mocny więc nie będzie problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...