Skocz do zawartości

Gruba kosiarka


zuziczek98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim akwarium mam 2 kosiarki. Ostatnio zauważyłam, że jedna jest dużo grubsza od drugiej. Napewno nie jest to skutek przekarmienia. Kupiłam je w tym samym czasie, są takiej samej długości. Zawsze były identyczne i praktycznie nie można było ich odróżnić. To dorosłe osobniki. Więc jaki może byc powód "przytycia" mojej kosiarki :shock: ??? Pomóżcie :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobnie u siebie.

Mam 4 kosiarki,które są już u mnie w akwarium około 3 lata :o i jedna z nich jest znacznie większa od pozostałych.ma około 11 cm :D ,a reszta około 9 cm.

Kiedyś próbowałem coś dowiadywać się na temat tych ryb i jeden znajomy powiedział mi,że być może wielkość jest spowodowana płciom u tych ryb.Te grubsze osobniki są po prostu samiczkami ;) ,a grube dlatego ,że mają w sobie ikrę ,no i chciały by się wytrzeć ;) .

No ale jeśli jest to dla nas niepokojące wzgrubienie,dziwnie wyglądające to może to być też puchlina i ryba na pewno zdechnie.Tyle ,że można przecież to odróżnić.

Dobrze by było zrobić jakieś zdjęcia i je pokazać,bo może to nic groźnego,a się panikuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Natomiast moja kosiarka oczywiście też dorosła pogrubiała już z pół roku temu.Była pękata jakby balon połknęła.Dziś patrzę,a ona chudziutka.Po grubości ani śladu tylko zaczerwienienie w okolicy odbytu.Tego to w ogóle nie rozumiem.Myślałem,że jest przekarmiona ale to nie to.Ikry tez chyba tyle czasu nie nosi.Choroba?Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...