Skocz do zawartości

Rośliny ze strumyka


Rekomendowane odpowiedzi

Sam miałem i mogę polecić rzęśl wiosenną na przykład, niektóre ramienice itd

 

Problem jest jeszcze jeden ,w naturalnym środowisku są roślinynzanikające jesienią i pomimo wysokiej temperatury i dobrego nawożenia u mnie w październiku zaczynały ginąć !

 

Aczkolwiek uważam polskie rośliny za piękne ... :o)

 

Fotka z mojego zbiornika z okoniami ... roślinki z fotek wytargałem z pobliskiego zbiornika

 

BTW tu znajdziecie kilka fotografii roślinek oraz wskazówki jak je hodować

 

http://oczkowodne.net/flora.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem też jest w tym że w strumyku mogą być groźne bakterie, pierwotniaki, zanieczyszczenia i inne... Mogą więc dostać się z nimi do akwarium. najlepiej jest je jakoś zdezynfekować. Mogą też być na nich drobne ślimaczki, które mogą być uciążliwą plagą, oraz różne wypławki, stułbie i inne drobne żyjątka które mogą zagrażać rybom w akwarium :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przytargałem sobie z rzeki ( mam do niej ok. 100 metrów ) kilka gałązek mchu wodnego ( zdrojek ) przyniosłem go w sierpniu kiedy był przyzwyczajony do dużych temperatur, w akwa temperaturę obniżyłem do ok. 20 st. C i stopniowo ją zwiększałem spokojnie wytrzymuje temperaturę do 28 st. C ale wtedy szybko pokryje się glonami i przestaje rosnąć najlepiej rośnie w temperaturze ok. 22 st. C. Inne gatunki nie chciały tak dobrze rosnąć . poza tym dobrze byłoby takie roślinki odkazić ponieważ na nich być jakieś bakterie i jajka ślimaków ( wystąpiła u mnie plaga po przyniesieniu mchu ) z innych roślin można by próbować z moczarką, rogatkiem i innymi ale ciężko będzie je utrzymać w wysokiej temperaturze, najlepiej brać roślinki z jakiś stawów, jezior niż ze strumyków ( woda w stawie ma wyższą temperaturę niż w strumyku )

 

no i to byłoby na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ze strumyka roślinki będą chyba czystsze ;)

 

czystsze na pewno ale będą bardziej wrażliwe na temperaturę, w strumyku woda ma mniejszą amplitudę temperatur, zbliżoną do ok. 4 st. C latem temperatura w strumyku jest dużo niższa niż w akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...