Skocz do zawartości

Filtr Aquael Unifilter 1000 czy Turbo 1100L ?


aghamys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, planuje zakup zbiornika 160 L i chciałabym poznać zdania na temat obu filtrów tj czy są ciche, czy według Was jeden jest lepszy w czymś od drugiego. Filtr aquael turbo: producent pisze ze przeznaczony jest do zbiornika: 200-400L, Wydajność 1100L/h

Aquael Unifilter przeznaczony do zbiornika 250-350L, Wydajność 1000L Obydwa są mniej więcej podobne (mają wkłady filtracyjne i bio wkład, przepustowość jest mniej więcej taka sama, zużycie mocy w przypadku turbo to 14W a Unifilter 11 W, cena jest podobna).

Chciałabym wiedzieć, czy ktoś z Was ma takie filtry i czy zdają u was egzamin. Ogólnie skłaniam sie ku Turbo z racji tego, że jako filtr wewnętrzny będzie sam (bez zewnętrznego bo mnie nie stać) i ma wysoką wydajność, tylko czy to nie za dużo do zbiornika 160L? boje się, że będzie zbyt głośny i zrobi mi pralkę z akwarium. acha! planowana obsada to 20 szt neonków (10 inessa i 10 czarnych), 8 szt rodostomusów ,6 szt danio pręgowanych oraz jeden glonojad, dwie krewetki filtrujące i jeden ślimak ampularia,

z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jednak do 160 l sam wewnetrzny to malo. Pomysl nad dodatkowym np jakas kaskade.

A czy mógłbyś napisać jaką proponowałbys kaskadę (rozumiem, że ma to być kaskada z dobrą filtracja biologiczną tak?)

 

No a jakbym chciała pozostać przy wyborze z tych dwóch filtrów to do jakiego litrażu byłyby dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko dla pewności zapytam się:

czyli żeby pozostać przy filtrze turbo lub unifilter muszę:

- mieć zbiornik do 100L

- jeśli chciałabym większy zbiornik tj 160l to muszę mieć:

* filtr + kaskadę

CZY

*sama kaskada wystarczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że FZN3 wystarczy.

A czytałeś pytanie, które było zadane wcześniej? :zamieszany:

Jeśli mogę to chciałabym Panu podziękować za ta uwagę ponieważ cały czas otrzymuję odpowiedzi niezbyt związane z moim postem (oczywiscie rady typu: sam filtr wewnętrzny nie wystarczy są cenne ale nie związane z filtrami o które pytam)

 

ahaed: Nie jestem żaden Pan ;)

No dobra żaden Pan! :D

I tak na koniec to chciałabym jeszcze wyjaśnić, że ja nie pytałam o to czy te filtry nadają się do tego akwarium co planuje tylko czy ktoś je ma i jak się sprawują

No ale i tak dziekuje za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak:

jeżeli mowa tylko o tych dwóch filtrach, to bym wybrał turbo. Wywalił pojemnik na wkład biologiczny i założył samą gąbkę.

Kaskadę wypełniłbym ceramiką i założył prefiltr.

Ale jest ale.

Jeżeli planujesz zakup tych dwóch filtrów tj turbo i fzn3 koszt około 120-150pln to za tyle znajdziesz używany kubełek na alegro a to by było najlepsze rozwiązanie,

 

 

ahaed: bardzo mi przykro ale ja nie będę tolerował takiej pisowni. Szczegóły możesz poznać w tym poście: viewtopic.php?p=146207#p146207 . Jeżeli będziesz się tłumaczył angielskim układem klawiszy itp, to zapraszam na angielskojęzyczne fora akwarystyczne. Dostajesz ostrzeżenie za pisownie oraz ortografie!!

Ps:nie pisz do mnie PW w związku z otrzymanym ostrzeżeniem. Nie czytam takich, od razu je usuwam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bym wybrał turbo , wywalil pojemnik na wklad biologiczny i zalozyl sama gabke. Kaskade wypelnil bym ceramika i zalozyl prefiltr.

 

No i myśle że tak zrobię!

 

koszt okolo 120-150pln

to za tyle znajdziesz uzywany kubelek na alegro a to by bylo najlepsze rozwiazanie

,

Moim "ale" jest to, że nie znam sie na tyle żeby wiedzieć czy ktoś przesłal mi sprawny filtr i czy kompletny więc:

kupuję w zwykłym sklepie zoologicznym gdzie: mam i 2 letnia gwarancję i serwis :) i gdzie wszystko jest drożej :D

dziekuję bardzo za rady!!!

Myślę, że temat może już (nie żaden Pan :D) moderator zamknąć.

Jutro pójdę kupić :)

pozdrawiam wszystkich!

Do adriana: jesli chodzi o fzn-3 to czytałam na rożnych forach, że nie jest cicha (a moim priorytetem jest hałas o niskim natężeniu :) bo tylko pod takim warunkiem mogę mieć akwarium w pokoju :shock: no, ale zdecydowałam, że spróbuję najpierw z Turbo dopóki bedą same rośliny, a póżniej dokupię ewentualnie kaskadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...