Skocz do zawartości

nawoz pomoc w doborze


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o rade jaki byście mi polecili nawóz dla roślin jaki wy stosujecie i jak się sprawdza ,jaki zestaw nawozów i który z którym można łączyć akwarium mam 140l co2 oświetlenie 64w chodzi mi o dobór naprawdę dobrych i sprawdzonych.Mogą być linki z allegro.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMDD + makro sole (KNO3, KH2PO4) dawkowanie ? PMDD 2ml codziennie do 100l akwa (można co 2 dzień , w zależności od ilości roślin - sam to musisz wybadać po trochu) , reszta w tabelach w podpiętym do działu temacie. Zapraszam do "szukajki" również ;p search.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota Symfonia + Siarczan potasu + CO2 + kulki gliniano- torfowe, ale ty nie dawaj CO2 bo masz za małe światło.

U mnie złota się sprawdza wyśmienicie roślinki rosną jak na drożdżach. Blyxa, rotala, microsorium, mchy, trawki i inne. Bardzo polecam

Jeśli chcesz sprawdzić Złotą to :google::arrow: wszystko jest napisane xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie CO2 zawsze ma sens, nawet przy małej ilości światła.

Co więcej Co2, może kompensować małą ilość światła, co przyspieszy wzrost http://www.roslinyakwariowe.pl/index.ph ... zrost.html

 

TO ma być żart czy brak wiedzy ? Podstawy biologii sie kłaniają.

Rośliny potrzebują węgla pozyskiwanego z tlenku węgla do fotosyntezy. Jak mają przeprowadzać prawidłowo fotosynteze przy braku odpowiedniego światła i składników mineralnych ?

Najpierw składniki mineralne i światło a dopiero potem dwutlenek wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy świetle, które ma kolega to fotosynteza nie zachodzi?

Najpierw przeczytaj i zrozum artykuł, do którego linka podałem, a potem sie wypowiadaj.

Jeżeli chodzi o składniki pokarmowe (nawozy), to każdy z nich może limitować wzrost, zgodnie z prawem minimum Liebiega. W akwarium składnikiem najczęściej limitującym wzrost jest właśnie węgiel, zwłaszcza gdy mamy więcej światła, bo rośliny zużywają go najwięcej, 30x więcej niż azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na te 140 litrowe akwarium jak stosować KNO3, KH2PO4 rozpuścić to w wodzie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli rozpuścimy 9 gram K2HPO4 w 100 ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1 ml takiego roztworu podniesie poziom PO4 o 0,49 mg/l (ppm) i K o 0,2 mg/l.

 

Lejesz 1,4ml na swoje akwa. Co ile ? To już musisz wybadać ja bym na początek dawał ostrożniejsze dawki i później 2-3x w tyg. nawoził w fosforem.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeśli rozpuścimy 25 gram KNO3 w 100 ml wody, to w akwarium 100 litrowym 1 ml takiego roztworu podniesie poziom NO3 o 1,5 mg/l (ppm) i K o 1 mg/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...