Skocz do zawartości

obsada akwarium


petsybetsy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam(znowu;) ) jak ktoś czytał moje poprzednie posty to wie jak nie to przypominam:) , mam akwarium 112 l . teraz jestem w trakcie oczekiwania przed wpuszczeniem rybek, mam..zamiar mieć neonki a także zbrojniki niebieskie, byłam w zoologicznym i strasznie mi się spodobały kiryski panda i hmm pielęgniczka ramireza . Myślałam nad zmianą rybek , i poszperałam w internecie . Podobają mi się takie rybki: zmienniak plamisty, prętnik trójkolorowy, kirysek panda , świecik kolgojański, p. ramireza oczywiście zbrojnik niebieski no i neonki:) ah i gupik. Wiem ,że troche dużo ich ale chodzi mi o to czy mogły by one być razem , chyba byłoby ich za dużo więc jeszcze między nimi zdecyduję , jeśli ktoś by się orientował w cenie tych rybek i czy są łatwo dostępne, bo nie mam pojęcia:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecik kongalanski jest piękną i cudowną rybą z rodziny kąsaczowatych ,odsyłam po fotki na google ,ale jako dośc spora ryba stadna proponowałbym większy niż Twój zbiornik ...

 

Ponadto gupiki wolą nieco niższe temperatury niż ramirezki i prętniki ...

 

Jeśli już koniecznie chcesz mieć te gatunki t weź zmienniai jako żyworódki ,pretniki i ramirezki

 

PS Prętniki lubią nieco pływających roślin przy powierzchni ,więc zadbaj o pistie, linmobium lub pływające paprotnice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam(znowu;) ) jak ktoś czytał moje poprzednie posty to wie jak nie to przypominam:) , mam akwarium 112 l . teraz jestem w trakcie oczekiwania przed wpuszczeniem rybek, mam..zamiar mieć neonki a także zbrojniki niebieskie, byłam w zoologicznym i strasznie mi się spodobały kiryski panda i hmm pielęgniczka ramireza . Myślałam nad zmianą rybek , i poszperałam w internecie . Podobają mi się takie rybki: zmienniak plamisty, prętnik trójkolorowy, kirysek panda , świecik kolgojański, p. ramireza oczywiście zbrojnik niebieski no i neonki:) ah i gupik. Wiem ,że troche dużo ich ale chodzi mi o to czy mogły by one być razem , chyba byłoby ich za dużo więc jeszcze między nimi zdecyduję , jeśli ktoś by się orientował w cenie tych rybek i czy są łatwo dostępne, bo nie mam pojęcia:) .

 

Propozycja:

 

10xneon innesa

1+1 zbrojnik (ale to już jest na wcisk :roll:)

6x kirysek panda (choc polecam ci jeden góra dwa gatunki mniejszych ryb przydennych, na twoim miejscu zamieniłbym

zbrojniki na otoski

1+2x zmienniak plamisty

1+2 prętnik trójkolorowy

1+1 ramireza

 

Choć odrzuciłbym zmienniaki bo są żyworodne, więc po jakimś czasie będziesz miała przypływ narybku. A gupiki to stanowczo odradzam jeszcze gorzej się rozmnażają od zmienniaków :D No ale jak chcesz to 1+2(+) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za propozycję:) czyli gupiki by nie przeszkadzały.. a co z temperaturą wody? jeśli wolą niższą , to chyba nie ma sensu

 

Podoba mi się propozycja "GostMati"(jeszcze raz dzięki ) tylko nie wiem czy mogę dodać na pewno gupiki , ah i jeszcze jedno może ktoś byłby tak miły i pomógł mi dobrać roślinki do tych rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz gupiki, a nie chcesz mieć potomstwa to kup same samce, 3 sztuki wystarczą ;).

 

Gupiki możesz wziąć , ale samce ; ) żeby się nie rozmnażały , a roślinki do tego oświetlenia jakieś mniej wymagające , kabomba , nurzaniec itd

Najpierw to wypada zapytać o oświetlenie jakie będzie miała, na pewno standard 2x18, i czy dołożyłaby mocniejsze światło ;). No więc jakie oświetlenie :mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...