Skocz do zawartości

Nadmanganiam potasu


agniesia01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że nadmanganian potasu odkaża wodę?

 

Dodam krótko : Akwa 60L, działające od roku, w tym momencie został sam sprzęt, rybki już oddałam. Za tydzień będzie korzeń i rośliny, za 2 tygodnie nowa obsada. Dostałam "cynk" że moge wrzucić kalium w tabletkach w celu oczyszczenia. Ok, ale co potem? Wodę wymieniam na nową? Czy woda zostaje z pracującym sprzętem i czeka na całą resztę? No i ile tych tabletek o ile jest taka możliwość?

 

Jeżeli jest podobny temat to wybaczcie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś zakażenia/choroby czy coś że chcesz odkazić wodę? ;)

Jak nie to nie ma potrzeby. ;)

Sam nadmanganian jest środkiem odkażającym...

 

Nie wiem tylko czy nie zafarbuje Ci wszystkiego na fioletowo, także nie jestem pewien jak wpłynie na rośliny...

Kalium to nie czasem lek? Może zawierać coś więcej niż czysty nadmanganian.

Przed wpuszczeniem ryb zresztą całą chemie trzeba by było wyciągać węglem aktywnym.

Nie prościej jak chcesz odkazić zrobić restart?

Lub nawet wlać jakikolwiek akwarystyczny lek przeciwbakteryjny skoro chcesz odkazić wodę - wyjdzie na to samo jakbyś użyła nadmanganianu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałam uniknąć restartu, bo to się wiąże z glonami na starcie , a tego nie chce ;) Woda jest ok, nie było choroby ani zakażenia. Po prostu zasugerowałam się "radą" znajomego. Miałam w planie w ten sposób przygotować wodę na nadejście fauny i flory, ale widzę, że w takie wypadku rzeczywiście nie ma sensu. Dzięki ;)

 

Aha, mam jeszcze pytanie:

 

:arrow: Zanim przyjdą rybki, sprzęt będzie na chodzie-wiadomo, ale co z oświetleniem? Mam traktować puste akwa normalnie? Ma być dzień i noc? Czy zero światła, aż przybędą rośliny (czyli tydzień) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny są częścią cyklu azotowego, myślę że warto byłoby mieć jakiekolwiek nawet przed zakupem docelowej obsady roślinnej, nawet parę pływających w wodzie pędów moczarek za 2zł by się sprawdziło tymczasowo ;)

Ale jeśli woda jest dojrzała, filtr też, a w wodzie nie ma żadnych stworzeń wytwarzających amoniak to nawet jak rośliny będą za tydzień to nie będzie to wielkim problemem. Gdyby akwarium było "świeże" - to co innego ;)

 

Jak akwarium jest puste, bez roślin to myślę że nie ma co świecić.

Tylko glony będą miały uciechę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...