Skocz do zawartości

poczatkujaca dobor podloza


aleksandrakk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem poczatkujaca i jeszcze bardzo malo wiem, obecnie mam 25litrowe przerybione gupikami i mlodymi molinezjami akwarium z zakupinym w zoologicznym 'podlozem wulkanicznym' (bardzo drobne, wyciagniete z wody ma zielony kolor) i nie pasuje mi ono , rosliny mi nie rosna wrecz umieraja (gnija) mimo ze na opkaowaniu pisalo ze podloze idealne dla roslin... Zakupilam dzisiaj akwarium 100 litrowe i chce wystartowac od nowa z lepszymi warunkami dla ryb, zapewne jeszcze zaloze temat aby dowiedziec sie wszystkie dokladnie bo nie chce popelnic bledow , ale po podloze chce sie udac juz w najblizszych dniach.

I teraz mam pytanie jakie najlepiej wybrac?

Strasznie mi sie podoba bielutki piasek cos tego typu http://www.allegro.pl/item907462958_pia ... 30_kg.html

[ przy okazji orientuje sie moze ktos w ktorym zoologicznym w krakowie jest do kupienia bo odwiedzilam juz kilka i nie moge znalesc ]

ale nie wiem czy nadawal by sie do mojego akwarium , jeszcze nie jestem pewna obsady ale mysle ze bede ta napewno gupiki moze pare molinezji, kirysek glonojad, moze neonki czy micro rasbory.

Czytalam kiedys ze przy piasku moga powstawac jakies obszary bez tlenowe ze nie jest dobry dla roslin , a chcialabym miec ich dosyc sporo.

 

prosze doradzcie czy moge miec takiego typu piasek u siebie czy raczej zakupic cos innego ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zdrowy wygląd roślin nie zależy tylko od podłoża. Na początek polecał bym ci najzwyklejszy żwirek, może być bazalt. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie ( 0.5W/L ). Jeżeli chcesz się bawić w bardziej "profesjonalne" podłoża to kup Aqqua Substrate II.

 

edit :

 

W piasku rośliny słabo rosną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

ale nie wiem czy nadawal by sie do mojego akwarium , jeszcze nie jestem pewna obsady ale mysle ze bede ta napewno gupiki moze pare molinezji, kirysek glonojad, moze neonki czy micro rasbory.

....

w 25l proponuję albo 1 bojownika albo harem gupików lub żyworódek endlera. I nic więcej. o może kilka krewetek karłowatych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo chcesz ten piasek, to zrób sobie co najwyżej jakąś plażę z niego. Nawet jeśli dasz kulki gliniano-torfowe pod roślinki to i tak będzie występować bardzo dużo stref beztlenowych, które będą niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie akwarium tym bardziej, że masz zamiar uprawiać wiele roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

ale nie wiem czy nadawal by sie do mojego akwarium , jeszcze nie jestem pewna obsady ale mysle ze bede ta napewno gupiki moze pare molinezji, kirysek glonojad, moze neonki czy micro rasbory.

....

w 25l proponuję albo 1 bojownika albo harem gupików lub żyworódek endlera. I nic więcej. o może kilka krewetek karłowatych

 

napisalam przeciez ze zmieniam akwarium na 100litrowe :)

 

dziekuje za inf autorom postow wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...