Skocz do zawartości

[112l] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze zrobiłem kupujac swietlówkę Aqua-glo? Jeszcze chcę dokupić do niej flora-glo obie firmy hagen. CZy to dobre świtlówki? Akwarium 112 L chciałbym aby roślinki szybko wzrastały jest to świeży zbiornik niedawno przesiadłem sie z 30 l "słoika" :).Podlewam roślinki nawozem rozpuszczonym taki zielony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dobre połączenie świetlówek, choć 2 świetlówki w 112l to trochę za mało aby ładnie rosły bardziej wymagające rośliny. Nie oznacza to jednak, że nic tam Ci nie urośnie ;) Nawóz zacznij stosować w 1/4 zalecanej dawki i pozostań przy tej dawce dłuższy czas aż nie zauważysz jakiś niedoborów składników, gdyż przy takim oświetleniu tempo pobierania składników odżywczych jest dość wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten zestaw świetlówek Hagena. Glony Ci się pojawiły bo prawdopodobnie przedobrzyłeś z nawozem na starcie ;/ Glony, które Ci się pojawiły usuwaj mechanicznie, zrób podmianę wody. Jeśli masz nawóz makro zacznij go stosować na starcie w dawce 1/4 zalecanej przez producenta. Ważny jest też potas i magnez. Jeśli posiadasz nawóz mikro możesz spróbować w ogóle go nie podawać, gdyż częste podmiany wody (co tydzień) mogą dostarczyć wystarczającą ilość mikroelementów. Jeśli zauważysz jakieś braki zacznij stosować mikro także w dawce 1/4 zalecanej przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dajesz 5ml nawozu nic mi nie mówi bo nie wiem nawet co to za nawóz. Podmiana zawsze co tydzień tak 40 - 50%. Lepszy będzie torf do filtra niż szyszki olchy. Napisz jeszcze jakie masz parametry wody jeśli wiesz i ilośc ryb w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że podmiana mniejsza niż 40% jest za mała, tym bardziej w zbiorniku 112l. Zbyt małe podmiany mogą doprowadzić do gromadzenia się związków organicznych, które z czasem mogą negatywnie wpłynąć na stabilność zbiornika. Skrajnie wysokie około 80 - 90 % również mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...