Jump to content

Co zrobić???????????????

Recommended Posts

wg mnie to masz chyba zbyt dużo ryb jak na tak małe akwarium...

80 litrów

1 glonojad syjamski

1 bocja lamparcia

1 gurami

2 bocje wspaniałe

5 danio czerwone

3 brzanki sumatrzańskie

2 brzanki rekinie

3 skalary

2 kosiarki

BARTEXX

25l

8 neonków innesa

4 skalary

1 molinezja

2 mieczyki

1 welonka

2 glonojady

1 gurami

ty masz te wszystkie ryby w 25 l ??? o matko... :shock::shock::o:o ...przydały by ci sie zmiany ...oddaj te skalary !!! dla skalarów 25 l... to za mało !! :o:o welonka do 25 l to tez za mało ona dorasta do 15 cm... poczytaj troche o welonach http://www.superakwarium.pl/welon-welon ... id752.html .... z resztą welona tez musisz oddac ...do glonojadów 25 l to tez za mało ...one rozną duże ....

ostateczna twoja obsada do akwarium :

8 neonków

3 molinezje ( 2 dokup )

2 mieczyki

1 gurami

reszte rybek których nie wymieniłam oddaj albo sprzedaj ... :roll::roll:

Zgadzam sie - nalezy zostawic neonki i ewentualnie im dokupic towarzystwo w postaci otoskow czy kiryskow albo obu :D Ladny by ci wyszedl biotop w akwarium jakbys dal korzonek, roslinki, ciemne tlo i rybki:

- 8 neonkow

- 4 otoski

- 4 kiryski panda

Jezeli to na prawde 250 litrow to ok. Tylko troche namieszales z tymi rybami ale to juz inna bajka.

Kazde nowo zalozone akwarium przechodzi zakwit pierwotniakow. Sa rozne opinie na temat zapobiegania oraz likwidowania tego zjawiska. W wiekszosci przypadkow znika ono samo. Przynajmniej u mnie tak bylo. Pierwotniaki mnozyly sie okolo 3 dni po czym znikly zupelnie.

Ja do 112 l na pierwszą wodę po założeniu zastosowałem łyżkę soli i było ok. Poza tym wszystko było dokładnie wymyte a żwirek wyparzony. Jeżeli to 250 litrów to chyba nie jesteś początkujący ;) więc powinieneś troszkę wiedzieć na te tematy. Chyba, że sobie tak na początek założyłeś 250 ;) Cosik mi tu nie gra ;) no ale powodzenia i w razie czegoś można zrobić podmiankę części wody oczywiście zakładając że wszystko było dokładnie wymyte i przygotowane. Pozdro.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...